Mikronizowany tlenek cynku
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
INCI Zinc Oxide
Najważniejsze cechy mineralnego filtra - mikronizownanego tlenku cynku:
-
Absorbuje promieniowanie UV w szerokim spektrum - aż do 380 nm (UV-A i UV-B), znajduje zastosowanie w produktach przeciwsłonecznych a także ze względu na wysokie absorbowanie promieniowania UV-A coraz częściej jest wykorzystywany w produktach do codziennego użytku.
-
Przy zastosowaniu do 15% pozwala na otrzymanie kosmetyków (olejków i kremów do opalania) nie pozostawiających białych śladów na skórze. Po rozsmarowaniu na skórze produkty są transparentne.
-
W aplikacji nadaje produktom wyjątkowe uczucie - zmniejsza odczucie tłustości, produkty nie pozostawiają błyszczącej skóry lecz matową.
-
Nietoksyczny i nieuczulający - znajduje zastosowanie w produktach dla dzieci, do makijażu, produktach do ust. Jest także stosowany w produktach famraceutycznych.
-
Fotostabilny
-
Bardzo łatwy do zdyspergowania - przy dyspersji w fazie olejowej nie zmiena odczynu fazy wodnej, przy dyspersji w fazie wodnej odczyn rośnie o około 0.5 jednostki pH przy 5% stężeniu filtra.
-
Wysoka czystość - ponad 99.5% tlenku cynku nie pokrytego żadnymi dodatkami, rozmiar cząstek powyżej 100 nm.
- Z dostępnych informacji - zastosowanie 12.5% mikronizowanego tlenku cynku pozwala na otrzymanie ochrony przeciwsłonecznej rzędu 15, a w przypadku stężenia 20.5% SPF wzrasta do 30.
Zastosowanie w emulsjach W/O oraz w olejkach do opalania
Mikronizowany tlenek cynku należy zdyspergować w fazie olejowej, dodanie do fazy olejowej małych ilości kwasów tłuszczowych poprawi rozproszenie cząsteczek tlenku cynku.
Sugerowane stężenie - do 25% a w przypadku emulsji, które mają nie pozsotawiać białych śladów na skórze maksimum to 15%.
Zastosowanie w emulsjach O/W
Mikronizowany tlenek cynku należy zdyspergować w fazie wodnej.
Sugerowane stężenie - ponieważ wysokie stężenie powoduje wzrost odczynu fazy wodnej polecamy stosowanie 5% stężenia filtra. Odczyn roztowru wodnego powinien być w granicach pomiędzy 6.8 a 7.5 - do jego zmniejszenia można użyć kwasu mlekowego. Środki zagęszczające emulsje - GMS razem z alkoholem cetylowym lub guma ksantanowa.
Przykładowe receptury:
Krem na dzień z filtrem mineralnym
Olejek do opalania 5,10,15% z zawartością filtra UV
Przechowywanie
W temperaturze pokojowej, chronić od wilgoci.
Płaska łyzeczka 5 ml mikronizowanego tlenku cynku waży około 2.5 g (gęstość nasypowa 0.5 g / ml).
sara sara1
Wspaniały produkt ,znakomicie spełnia swoją rolę w kremach jako filtr przeciwko promieniom słonecznym ,można jego stosować jako dodatek do każdego kremu jako filtr ochronny przed warunkami pogodowymi jak: mróz ,deszcz,wiatr,kurz ,brud ,na upalne dni jednym słowem zawsze ochroni- testowałam systematycznie mikrozizowany tlenek cynku przez miesiąc i mnie nie zawiódł -godny zaufania taką jemu wystawiam opinię i nigdy nie rozstanę się z tym produktem ,ładnie stapia się ze skórą ,nie zostawia filmu białego na skórze ,nie podrażnia ,znakomicie ochrania skórę zawsze w każdej porze roku , nadaje się do każdego typu skóry,szczerze polecam wszystkim zainteresowanym.
Basia
W Europie tlenek cynku jako filtr UV był akceptowany tylko do 31 grudnia 2014 r. Po tym terminie ma zastosowanie jako pigment w kosmetykach kolorowych i substancja łagodząca (nie znajduje się już na liście substancji dopuszczonych jako filtry UV)
k
Basia -- na pewno? z tego co widzę, został zaakceptowany przez komisję europejską i dopuszczenie go jako filtra jest oczekiwane na początek tego roku (http://www.antaria.com/IRM/PDF/1645/EuropegivestechnicalapprovalforZincOxideasaUVfilter)
Debora
Poszukalam, jest dopuszczony od 21/4/2016. Zrodlo: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=uriserv%3AOJ.L_.2016.106.01.0004.01.ENG
Stowarzyszenie Miłośników Równ
Czy ten produkt można dodać do gotowego (sklepowego) kremu?
Ula
Czy będziecie mieć oferty innego filtra UV, najlepiej jakiegoś naturalnego, poza tlenkami, np. ekstraktu? Albo inny filtr niż nawet naturalny byle był taki, który nie powoduje wytwarzania wolnych rodników w zetknięciu z fotonami jak dwutlenek tytanu.. tylko żeby miał określoną wartość SPF, tzn. przykładowo "przy 10% stężeniu daje ochronę na poziomie mniej więcej takim a takim"? W sumie lata czekam aż w sklepie pojawi się coś nowego, dobrego z filtrów. Tlenek cynku jest ok, ale jest trudny w formułowaniu bo wymaga dużej ilości oleju a skóra się tlusci, też wariuje pH na zasadowe w bardziej wodnych kosmetykach no i trochę jednak zapycha, jeśli się go dużo stosuje
Grzegorz@zrobsobiekrem.pl
Dzień dobry, aby osiągnąć optymalną ochronę przeciw słoneczną należy stosować kosmetyki z filtrami chemicznymi lub fizycznymi. Tzw.fitry „naturalne” to tylko wspomaganie ochrony , antyoksydacja i nie mogą służyć jako ochrona przeciwsłoneczna . Z takich polecamy ekstrakty i wyciągi : z zielonej herbaty , z granatu i koniecznie cudowną karnozynę. Filtrów chemicznych nie zamierzamy na razie wprowadzać. Pozdrawiam serdecznie!