Pianka do opalania

 Łyżeczka - duża płaska miarka - 5 ml, 
1/2 Łyżeczki - mała płaska miarka - 2.5 ml
Do odmierzania większych ilości płynów polecamy cylindry miarowe.

 

Składniki:

15 g mikronizowany tlenek cynku  - 6 łyżeczek 

1.75 g kwasu stearynowego - 1/2 łyżeczki

3.5 g alkoholu cetylowego -  1 łyżeczka 

10.5 g masła Shea - 3 łyżeczki

5 g octan witaminy E - 1 łyżeczka 

64.25 g olejów - ok. 72 ml

 

W zlewce 250 ml lub innym wysokim naczyniu wstawionym do gorącej łaźni wodnej (garnek z wrzącą wodą) rozpuścić  kwas stearynowy (ułatwi zawieszenie filtra w olejach) i alkohol cetylowy (nadający wysokie właściwości smarowalne pianki).

Po rozpuszczeniu dodać masło Shea i gdy ono się rozpuści pozostałe składniki olejowe (masło Shea - ze względu na zawartość alantoiny i naturalnych filtrów, mieszanina olei lub czysty olej - właściwości nawilżające i pielęgnacyjne oraz witamina E - chroniąca oleje przed utlenieniem - produktem jest pianka z dużą zawartością powietrza. Z olei polecamy oleje posiadające naturalne filtry UV. W ostatniej kolejności dodać filtr. Wyjąć z gorącej łaźni wodnej i mieszając blenderem ochłodzić w zimnej łaźni wodnej (garnek z zimną wodą). Po 5-10 minutach mieszanina powinna się wystarczająco ochłodzić i utworzyć piankę. 

 

Przy przechowywaniu w lodówce produkt jest bardzo twardy ale nawet tak zimne jest łatwe w użyciu gdyż natychmiast rozpuszcza się na skórze. Ze względu na brak fazy wodnej produkt jest trwały ok 3-4 tygodni w temperaturze pokojowej.

 

Nie oznaczono wartości SPF - mozna ją szacować na około 15-18.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium