Prosty krem z filtrem UV

Łatwy w wykonaniu, wodoodporny, tłusty krem zawierający 7% mikronizowanego tlenku cynku (filtr UV). Zastosowanie mikronizowanego tlenku cynku zmniejsza uczucie tłustości po użyciu kremu. Dobrze się rozsmarowuje. Nie pozostawia białych śladów. Może być stosowany także przez dzieci. Chroni przed nadmierną utratą wody i wysuszeniem skóry.

Składnikami olejowymi są oleje rafinowane, dlatego produkt można przechowywać "w warunkach bojowych" tzn. na plaży.

Masło Shea doskonale natłuszcza, odżywia i nawilża. Przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i poparzeń słonecznych. Jest naturalnym filtrem UV lecz o niskim współczynniku ok. 2-3. Nie alergizuje, może być stosowany na wszystkie partie skóry nawet te najbardziej wrażliwe, przy wszystkich rodzajach cery. tworzy delikatny film na skórze, co chroni przed słońcem, mrozem, wiatrem. Wspomaga utrzymanie wody w komórkach skóry.

Olej jojoba odżywia, zmiękcza, nawilża i natłuszcza skórę. może być stosowany przy wszystkich rodzajach cery. Swoją budową chemiczną zbliżony do sebum. Przyśpiesza regenerację komórek skóry, łagodzi stany zapalne. Jest bakteriostatyczny, dodawany do preparatu wydłuża jego okres trwałości.

 

Receptura:

Składnik

Stężenie [ % ]

Dla 274 g kremu

Waga [ g ]

Objętość [ ml ]

A - Faza olejowa 93 %

Masło Shea rafinowane

73

200

222 (opakowanie 200 g)

Olej jojoba rafinowany

20

54

60 (opakowanie 60 ml)

Filtr 7 %

Mikronizowany tlenek cynku

7

20

40 (opakowanie 20 g)

 

Wykonanie:

 

! Ważne, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek kosmetyku założyć jednorazowe rękawiczki ochronne i zdezynfekować narzędzia pracy: łyżeczki do odmierzania, zlewki itp. Jest to pomocne przy uzyskiwaniu produktu wolnego od zanieczyszczeń i bakterii.

 1. Przygotowujemy łaźnię wodną - stawiamy garnek z wodą na kuchence i podgrzewamy.
  Należy wybrać garnek na tyle szeroki, aby później zmieściło się w nim naczynie, w którym podgrzejemy fazę olejową. Poziom wody powinien wynosić około 3 cm.
 1. Do naczynia (np. miski) przenosimy składniki fazy A (olejowej):

- Masło Shea rafinowane:                           200 g – ok. 222 ml (opakowanie 200 g)
- Olej jojoba rafinowany:                            ok. 54 g – 60 ml (opakowanie 60 ml)

 1. Umieszczamy naczynie w łaźni wodnej. Ogrzewamy je tak długo, aż wszystkie składniki się rozpuszczą. Należy unikać przegrzania substancji.
 1. Po rozpuszczeniu wszystkich substancji fazy A (olejowej) naczynie wyjmujemy z łaźni wodnej.

! Uwaga: Woda,  naczynie i faza olejowa mogą być gorące.

 1. Do fazy A (olejowej) dodajemy:
  - Mikronizowany tlenek cynku:            20 g – ok. 40 ml (opakowanie 20 g)
 1. Mieszamy łyżką/łyżeczką, tak długo, aż krem się schłodzi i zgęstnieje. Dzięki temu mikronizowany tlenek cynku nie będzie opadać na dno.
 2. Za pomocą łyżeczki przenosimy zawartość do opakowań na krem.

Uwagi:

 • Z dostępnych informacji wynika, że krem z 12.5% zawartością mikronizowanego tlenku cynku posiada SPF - 15, natomiast przy 20.5% zawartości tego filtra SPF wzrasta do 30. Powyższa receptura nie została zbadana pod względem współczynnika SPF.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium