Glukonolakton

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: w następny dzień roboczy
Cena brutto: 9,90 zł 9.90
Cena netto: 8,05 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

INCI Gluconolactone

Glukonolakton – kolejny przedstawiciel PHA (polihydroksykwasów). Powstaje w naturalnym procesie fermentacji ziarna kukurydzy lub utleniania glukozy. Występuje w skórze, gdzie powstaje w wyniku przemian metabolicznych glukozy na poziomie komórkowym. W roztworze wodnym ulega samoistnej przemianie w kwas glukonowy. Glukonolakton jest substancją nietoksyczną i niedrażniącą.

Rozpuszczalny w wodzie w temperaturze pokojowej.

Posiada wszystkie cechy charakterystyczne dla kwasów PHA.
- naturalny antyoksydant,
- silnie nawilża,
- przyśpiesza regenerację komórek, 
- odżywia, ujędrnia i wygładza,
- działa przeciwzapalnie,
- wzmacnia odporność skóry na zewnętrzne czynniki drażniące,
- pomocny przy niwelowaniu skutków poparzenia słonecznego. 

 Likwiduje

- szorstkość skóry, 
- rozszerzone pory, 
- zmarszczki,
- przebarwienia.

Polecany szczególnie do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, alergicznej, zwiotczałej z zaburzoną gospodarką wodną. Stosowany także w preparatach wspomagających przy trądziku pospolitym i różowatym, atopowym zapaleniu skóry, egzemach. Szczególnie polecany dla osób nie tolerujących innych kwasów hydroksylowych przy złuszczaniu warstwy rogowej naskórka. Glukonolakton pomaga także w likwidacji przebarwień po trądzikowych i po nadmiernym opalaniu.

 Najprostsze zastosowanie glukonolaktonu to przygotowanie toniku z nim - tak jak toniku z kwasem laktobionowym.

 Duża płaska miarka 5.0 ml - 4.0 g

Mała płaska miarka 2.5 ml - 2.0 g

 Kwasy PHA są bardzo delikatnymi kwasami, jednakże stosowanie ich w dużych stężeniach wiąże się z koniecznością badania odczynu gotowego kosmetyku. Żeby nie wywoływać podrażnień pH powinno być ustalone na poziomie wyższym niż 4. Tutaj sprawdź jak ustalić pH.

Przy glukonolatonie szczególnie istotne jest by regulować pH przy temperaturze 30-40ºC - w tej temperaturze szybciej biegnie reakcja hydrolizy glukonolaktonu do kwasu glukonowego i następnie właściwa reakcja neutralizacji kwasu. Przy robieniu jakichkolwiek toników czy fazy wodnej z glukonolaktonem przy badaniu pH roztwór musi być lekko podgrzany. 

Przykładowe receptury:

Serum anty-aging

Serum z glukonolaktonem 10% by Lorri  

Serum bezolejowe 6% PHA + aloes + HA

Serum z SAP (witamina C) + witamina E + marchewka

Olejek po kąpieli dla cery suchej. 

Różany tonik depigmentacyjny

Krem głęboko nawilżający.

Krem migdałowy.

PEELING KWASOWY

ŻURAWINOWY KREM POD OCZY I NA NACZYNKA

KREM POD OCZY "ŚWIETLIK I KWAS TRANEKSAMOWY"
 

Opinie o produkcie (26)

29 kwietnia 2012

Dostałam ten proszek gratis przy którymś kolejnym zamówieniu i odłożyłam go do szafki ,ale teraz postanowiłam zrobić z niego tonik i co się okazało - jest świetnym nawilżaczem . Niesamowicie nawilża skórę całego ciała a nawet powiem więcej moje piety nie były w najlepszej kondycji a po jednym przetarciu wacikiem namoczonym w tym toniku są głaaaadkie:) polecam naprawdę warto

7 grudnia 2012

Jakie maja być proporcje i z czym mieszać to cudo, żeby stworzyć tonik? Dostałam próbkę 5ml i nie bardzo wiem jak się z nią obchodzić :)

20 grudnia 2013

Z tego cudeńka zrobiłam sobie tonik na bazie hydrolatu różnanego (podobno ma wówczas odpowiednie pH), głównie dlatego że nie mogłam znaleźć peelingu do cery z tr. różowatym. Skutki przewyższyły moje oczekiwania. Niesamowicie wygładza twarz, ściąga. Naprawdę LIFTINGUJE. Jestem bardzo zadowolona. Nawilża, świetnie wygładza. Moja twarz jest ściągnięta, ujędrniona. Nie wiem, jak to możliwe, ale wygładził moje zmarchy na czole. Miło jest słyszeć komplementy po 3 dniach stosowania! I az trudno uwierzyć, że ten tonik to tylko 2 składniki... Zrobiłam go w 1,5 minuty. Nieporównywalny produkt z drogimi markami-te są lepsze jakościo moim zdaniem. A przy okazji - twarz jest mniej zaróżowiona :) Ponadto, robi coś takiego z twarzą, że lubię swoją twarz już bez makijażu :)

17 lutego 2014

Dostalm go w gratisie piekne dzieki :) zespolowi ZSK! Zrobilam 5% tonik (glukonolakton i H2O) i jest super. Skora jest po nim napieta, ale nie mam uczucia sciagniecia. Pozniej stosuje krem (tez zrobiny przez siebie na bazie GMS) i jestem bardzo zadowolona z wygladu cery. Mam pytanie czy mozna zrobic wieksza objetosc toniku i zakonserwowac go np. FEOGiem? teoretycznie FEOG dziala w zakresie pH 0-12 wiec powinno to byc mozliwe, czy ktos tego probowal?

25 marca 2014

Tez dostałam ten produkt w gratisie i właśnie mam zamiar go użyć z hydrolatem różanym:)

19 czerwca 2014

Asiu, jak najbardziej możesz zakonserwować FEOGiem :)

2 września 2014

Witam, szczęściary mnie się nie udało nic dostać gratis. W jakich proporcjach rozrobić kwas z hydrolatem różanym? Mam cerę naczynkową i suchą. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam :)

30 grudnia 2015

Jakie stężenie może mieć taki tonik? Tzn jakie nie będą za wysokie, jakie będzie skuteczne? Używałam już kiedyś kosmetyku z glukonolaktonem, dzialał cudownie i zakupiłam na zsk mały zapas ale nie wiem jak ukręcić ten tonik. Będę bardzo wdzięczna za wskazówkę :)

2 stycznia 2016

Po przeczytaniu opinii skusiłam się na ten produkt i zrobiłam 15% tonik z hydrolatem różanym. Rzeczywiście to połączenie jest wspaniałe. Skóra jest gładka, ściągnięta. Nie pojawiają się zaskórniki i mam wrażenie, że rozjaśniło mi koloryt skóry.

12 stycznia 2016

Ja zrobiłam 10% tonik z hydrolatem różanym. Nakładam na niego olejek z pachnotki. Działa to genialnie na moją dojrzałą, mieszaną, miejscami przesuszoną skórę. Twarz jest świetnie nawilżona, gładka, ujędrniona. Zmarszczki na czole ładnie się rozprostowały :) Żadnych krostek, zaczerwienień ani podrażnień nie widać. Stosuję z przyjemnością :)

13 marca 2017

witam proszę o wskazówki jak wykonać ten tonik z hydrolatem różanym będę bardzo wdzięczna :)

17 stycznia 2018

Witam. Zrobiłam tonik z glukonolaktonem 15% w tym aloes,kolagen z elastyną, witaminy, konserwant . Super sprawa cera jest niesamowicie gładka tylko zastanawiam się czy mogę używać po tym toniku maść Retimax 1500 która ma w składzie witaminę A. Wie ktoś może ?

2 lutego 2018

Iza jak najbardziej możesz stosować Retimax. Jeżeli Cię nie zapycha to jedynie mocno zregenerujesz skórę.

6 marca 2019

Czy mogę dodać 10% po prostu do hydrolatu, już nie dawać innych dodatków?

28 marca 2020

Dzień dobry, czy glukonolakton nadaje się do wykonania peelingu złuszczającego jak w przypadku kwasów AHA? Jakie może być jego maksymalne stężenie? Pozdrawiam

8 maja 2020

Kupiłem papierki lakmusowe tylko ze względu na zamiar użycia glukonolaktonu w kremie. Uważam, że ten niewielki wydatek może nam przynieść naprawdę wiele dobrego. Wczoraj, robiąc krem z glukonolaktonem, przed regulacją, mój krem miał pH bliskie 3, czyli istnieje spore prawdopodobieństwo (jeżeli nie pewność), że mógłby poparzyć skórę. Nie wiedziałbym jednak tego, gdyby nie papierki lakmusowe.

7 lipca 2020

Miałam spory problem z rozpuszczeniem glukonolaktonu do stężenia 15%, w spirytusie salicylowym, na gorąco w kąpieli wodnej. Mieszałam i grzałam bardzo długo, a po ostygnięciu i tak wytrąca się osad. Jakieś sugestie? Inny rozpuszczalnik? Może powinnam dodać, że poza tym w toniku było 15% kwasu migdałowego i 5% salicylowego. Reszta drobnica. Pozostałe składniki zmieszałam wcześniej. Z kwasu jestem ultra zadowolona. Zero podrażnień. Komfortowa aplikacja. Działanie łagodne - nawilżenie, ściągnięcie porów. Plus za cenę w stosunku do innych kwasów.

26 marca 2021

Edna, może roztwór jest już nasycony? Choć 20% pozostałych kwasów to nie jest tak wiele... Spróbuj zmienić kolejność - jako ostatni rozpuść kwas migdałowy i sprawdź czy też się nie rozpuszcza lub wytrąca po schłodzeniu roztworu. Jeśli tak oznacza to że masz za dużo substancji które próbujesz rozpuścić. Generalnie glukonolakton rozpuszcza się złoto ;)

21 lipca 2021

Czy 15% tonik z hydrolatem z róży białej będzie miał odpowiednie pH?

22 lipca 2021

Buforujące działanie hydrolatu różanego powinno utrzymać pH na odpowiednim poziomie, natomiast przy tak wysokim stężeniu glukonolaktonu polecam sprawdzić pH i ewentualnie ustalić na 3-4, gdyby okazało się niższe.

15 grudnia 2021

Czy mogę go dodac to hydrolatu rozanego zakonserwowanego Sodium Benzoate, Potassium Sorbate?

15 grudnia 2021

Dzień dobry, tak.

16 grudnia 2021

Dziękuję za odpowiedź.

8 maja 2024

Ja nie zauważyłam najmniejszych śladów nawilżenia. Jest wręcz przeciwnie. Moją skórę przy 10% stężeniu w hydrolacie różanym wręcz strasznie wysuszył i skorupę mam zarówno na twarzy jak i na dłoniach. Można mieć na niego uczulenie?

9 maja 2024

Dzień dobry, Uczulenie można mieć na każdy surowiec. W stężeniu 5% i w niższych nawilża, w wyższych stężeniach będzie działał również złuszczająco. Pytanie też co się nakłada po, gdyż zawsze po takim toniku należy nałożyć serum i krem. Pozdr.

9 maja 2024

Bardzo panu dziękuję za podpowiedź. Kiedy zrobiłam już niższe stężenie i zaraz po tym zastosowałam mazidło z allantoiną, skóra się uspokoiła :-)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium