GSC- emulgator
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
INCI Glyceryl Stearate Citrate
HLB 12
Emulgator do formułowania kosmetycznych kremów i mleczek typu O/W. Emulgator o jakości spożywczej, nie zawiera PEG, stworzony na bazie surowców roślinnych. Emulsje stabilne w zakresie pH 5.5 - 8.0. Niski poziom dozowania 1.5 - 2.0 %. Łatwy w obsłudze. Produkt organiczny. Także do tworzenia emulsji i mleczek kosmetycznych metodą "na zimno".
Wygląd.
Biały proszek lub kremowe płatki
Rozpuszczalność.
Rozpuszczalny w w wodzie.
Stężenie w kosmetykach.
Najczęściej używa się GSC w stężeniu 1.5 - 2.0 %.
Właściwości.
• GSC to hydrofilowy, nie zawierajacy PEG emulgator, na bazie surowców roslinnych.
• GSC jest odpowiedni do formułowania kremów i mleczek O/W.
• GSC jest łatwy w obsłudze ze wzgledu na swoja forme.
•GSC tworzy stabilne emulsje ze wszystkimi popularnie stosowanymi olejami kosmetycznymi, tj: olejami mineralnymi, olejami roslinnymi lub syntetycznymi estrami.
• Substancje o specyficznych własciwosciach jak srodki nawilżajace są dobrze tolerowane przez emulsje na bazie GSC.
Ponadto emulsje te wykazuja dobre własnosci aplikacyjne i stabilnosc, jeśli kremy zawierać będą 20 - 35 % a mleczka 10 - 25 % fazy olejowej.
Emulsje charakteryzuje wysoka stabilność wobec nagłych zmian temperaturowych; osiagaja stabilność w zakresie temperatur od -25 °C do +45 °C .
Dozowanie GSC, w zależnosci od emulsji wynosi tylko 1.5 - 2.0 %. Sugeruje się dodanie GSC do fazy olejowej w klasycznej metodzie na ciepło a do fazy wodnej w metodzie na zimno.
W przypadku procesu na gorąco do stabilizacji emulsji najbardziej efektywne okazały sie woski polarne takie jak: Glyceryl Stearate i Alkohol cetylowy (w sumie od 2 do 7%).
Wartosc pH produktów z GSC możemy ustalac w zakresach od 5.5 do 8.0.
Aplikacja.
GSC jest szczególnie odpowiedni do kremów, mleczek O/W.
• Pielegnacji twarzy i ciała
• Pielegnacji dzieciecej
• Przeciwsłonecznej
• Po opalaniu
1/2 Łyżeczki - mała płaska miarka (2.5 ml) proszku waży ok. 1.40g
Przykładowe receptury:
Bananowy mus do twarzy i ciała
MASŁO DO SKÓRY BARDZO SUCHEJ I Z AZS
KREM Z WITAMINAMI
KREM LIFTINGUJĄCO-OCHRONNY
Jedwabna odżywka do włosów zniszczonych
Odżywka do włosów suchych i zniszczonych.
Balsam antycellulitowy z algami.
Krem łagodzący podrażnienia (flawanony mięty).
Kremy na emulgatorze GSC.
PRZECIWZMARSZCZKOWY KREM ODŻYWCZY O BOGATEJ KONSYSTENCJI
Przechowywanie
W temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.
Marlena Adach Domagała 2010-12
Kocham wszystkie kremy i balsamy robione na gsc. Gęstnieje z czasem i kremy nie nabłyszczają mnie tak, jak np. z mgs, ale to kwestia skóry. Kremy są leciutkie i wchłaniają się dobrze, pozostawia miły film, ale nie lepki. Kocham ten emulgator.
Kasia
Fajny emulgato kremy na nim wychodzą leciutki dobrze się wchłaniają. Nie powoduje podraznien jedydynym minusem jest to że długo trzeba czekać aż się rozpuści ale ogólnie jestem z niego zadowolona.
Joanna Kwaśniewska
Świetny emulgator, robię na nim kremy na dzień- wchłaniają się szybko i matują skórę. Jedynym minusem jest to, że gęstnieje z czasem i trzeba trochę poczekać na odpowiednią konsystencję.
Katarzyna
Pierwsze z nim zetknięcie wspominam jako fatalne doświadczenie. Krem robiłam na gorąco i rozpuszczanie GSC trwało niesamowicie długo, a kosmetyk wyszedł bardzo kiepski. Potem robiłam jeszcze kilka podejść i spisałam ten emulgator na stary. Przed definitywnym usunięciem postanowiłam wypróbować go w wersji na zimno i to był strzał w dziesiątkę. Gdy odpowiednio dobierze się proporcje to nie trzeba dodawać zagęstników, a krem ma wspaniałą konsystencję i lekko matuje skórę. Metodą na zimo, z użyciem GSC robię też odżywkę do włosów, wtedy nie dodaję fazy olejowej. Wspaniały emulgator, trzeba tylko wiedzieć jak się z nim obchodzić.
Druidka
Na wstępie się przestraszyłam bo nie mogłam rozpuścić emulgatora. Ostatecznie rozpuściłam go na ciepło. Bardzo fajny emulgator, dodany w odpowiedniej ilości emulguje bez problemu, krem jest stabilny, nie rozwarstwia się :) Jak dla mnie jeden z lepszych emulgatorów :) Minusem jest tu tylko powolne rozpuszczanie i konsystencja kremu, która powoli gęstnieje więc trzeba na nią poczekać :)
Agata Mikołajczyk
Warto dodać, że "odpowiednia" ilość to w moim przypadku było ok 8ml emulgatora na 50ml kremu i dopiero wtedy miał odpowiednią konsystencję - bez dodawania innych stabilizatorów.
Mag J.
Bardzo lubię kremy tworzone na emulgatorze GSC z dodatkiem 1% alkoholu cetylowego. Krem z GSC nie zapycha mojej cery. Niestety chyba nie znalazłam jeszcze odpowiednich proporcji, gdy mój krem trzymany poza lodówką rozwarstwia się.
Agata Szafrańska
Mam mieszane uczucia co do tego emulgatora. Rozpuszcza się niesamowicie długo. Pierwsze kremy wyszły mi na nim super, konsystencja genialna, nic się nie rozwarstwia. Zrobiłam kolejny raz i klapa. Emulgator nie chce się rozpuścić, nawet po zmieleniu na proszek. O emulgacji nie wspomnę. Nie wiem co robię źle. pH jest ok, sposób przygotowania za każdym razem taki sam.
Anna
Genialny emulgator. Nareszcie coś, co powoduje, że nie mam błyszczącej tłustej cery. Rozpuszcza się równie długo jak wosk, ale jest świetny.
Chechełka
Emulgator bardzo dobry, krem na nim faktycznie później nieco gęstnieje, ale dla mnie to nie problem :) Poza tym znalazłam na niego idealny patent - jeśli ktoś tak jak ja miał problem z rozpuszczeniem go w fazie wodnej, to gorąco polecam wstawić tą fazę w gorącą kąpiel wodną! Wtedy rozpuszcza się w 2 minuty :) Oczywiście substancje wrażliwe na ciepło dodajemy wtedy później (np. mocznik), już po rozpuszczeniu i przestudzeniu.
Maga
Powiem tak, do tego emulgatora podejścia robiłam nawet obliczając wartości hbl olejów, dodając jako koemulgator GMS oraz alkohol cetylowy, wszystko na tym emulgatorze wychodzi mi bardzo rzadkie. Dodaję GSC w stężeniu 2%, 2% GMS plus 1% alk cetylowy, z olejami i emulgatorami faza olejowa to 30%, 70% wody z dodatkami. Nie mam pojęcia co robię źle :D
Wera
Gdy robiłam kremy na nim w stężeniu zalecanym niestety kremy wychodziły naprawdę BARDZO rzadkie, prawie jak jakieś wodne mleczka więc osobiście zaczełam go wsypywać na oko troszkę więcej i dopiero wtedy kremy zaczęły wychodzić super, więc jeżeli komuś nie wychodzi podejrzewam że to sugerowane stężenie jest błędne i nalezy dodać go trochę więcej :)
Beata
Wera ile to jest troszkę więcej? Mi też dzisiaj wyszedl BARDZO RZADKI krem na 2% stężeniu GSC
Aleksandra Niechciał
W moim odczuciu emulsje wychodzą nieprzyjemnie lepkie. Przy skórze atopowej się nie sprawdził. Zostaję przy olivem
Aleksandra Niechciał
Stężenie 2% i 2% alkoholu cetylowego okazało się nie wystarczające. Użyłam 3% gsc 3% alkoholu cetylowego, 1% lecytyny i 10% masla shea dla stabilizacji plus 70% fazy wodnej- dopiero w takim połączeniu krem zyskał odpowiednią dla mnie gęstość