Alkohol cetylowy

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: w następny dzień roboczy
Cena brutto: 7,90 zł 7.90
Cena netto: 6,42 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

INCI: Cetyl Alcohol 

Alkohol cetylowy nawilża, wygładza skórę. Stapiany z masłami podnosi ich temperaturę topnienia - przydaje się przy kostkach do masażu. Jego głównym zastosowaniem jest stabilizowanie emulsji. Stosowany jest w ilościach do 30%.

 

Postać

Białe/kremowe płatki. Gęstość nasypowa 0.4 g / ml

Zastosowanie

Alkohol cetylowy jest stabilizatorem emulsji (nie jest emulgatorem choć sam z wodą się emulguje tworząc emulsje W/O). W kremach, mleczkach tworzy układy ciekłokrystaliczne w fazie wodne dzięki czemu zagęszcza i stabilizuje emulsje. Stosowany jest w większości kosmetyków ze względu na powyższe właściwości a także ze względu na odczucie na skórze – kremy bez niego są bardziej tępe – tzn zbyt szybko się wchłaniają, pozostawiając warstewkę fazy wodnej. Alkohol cetylowy nadaje im poślizg, przedłuża wchłanianie olejów. Ta cecha jest szczególnie pożądana gdy krem jest robiony na jednym oleju. Firmy kosmetyczne dopieszczają receptury pod względem odczucia wchłaniania poprzez dodanie jeszcze alkoholu stearylowego (który jeszcze wolniej się wchłania), ale w tym wypadku łatwo przesadzić z ilością i krem może się zbyt długo lepić, stąd w naszym sklepie znajduje się tylko alkohol cetylowy (w warunkach domowych raczej nie przesadzi z ilością tego alkoholu i krem nie zostanie zepsuty).


HLB alkoholu cetylowego wynosi około 1-2 (samoistnie z woda tworzy emulsje w/o) natomiast by zrobić z niego emulsją o/w należy użyć emulgatora o HLB 15

Oferowany alkohol cetylowy jest pochodzenia roślinnego (otrzymywany jest z oleju palmowego lub kokosowego). 

Przykładowe receptury:

 

 

Przechowywanie
Surowiec należy przechowywać w suchym miejscu, chroniąc przed wpływem bezpośredniego światła słonecznego.

Opinie o produkcie (6)

27 marca 2013

Nadaje smarowność, kremy mają dzięki niemu konsystencję, ale w moim odczuciu bardziej pielęgnujący jest wosk pszczeli :) Tak czy inaczej niezbędny!

2 maja 2014

alkohol cetylowy bardzo dobrze wchłania się w sokach z owoców cytrusowych takich jak pomarańcza,cytryna,grejpfryt zółty ,melon , ogórek , nadaje sokom po przefiltrowaniu gęstszą konsystencję i super serum > sok + jakiś sok z cytrusów oczywiście ręcznie robiony w zaciszu domowym ,alkohol cetylowy świetnie sobie radził sam bez pomocy innych emulgatorów a jego drobne grudeczki z czasem w soku ulegają rozpuszczaniu się, testowałam przez mieśiąc a skóra odpowiednio nawilżona , odżywiona , aksamitnie napięta przez co stają się niewidoczne drobne zmarszczki.Od widzi mi się zależy w jakich proporcjach zastosujemy alkohol cetylowy + sok na własną dobrze znaną skórę , dla mnie jest dobrym emulgatorem-stabilizatorem-zagęszczaczem w rzadkich sokach z owoców ,ponieważ w tych łączeniach różnosokowych szczególnie poznałam działanie alkoholu cetylowego i powiem ,że jest dobry.

12 kwietnia 2019

Robiłem 3 próby z alkoholem cetylowym. Niestety ale emulsje mi nie wychodzą, hydrolat oddziela się. Może robię gdzieś błąd,ale postępuję wg sprawdzonych przez innych przepisów używając zamiast innego emulgatora właśnie alkoholu cetylowego. Z mojej perspektywy on nie działa.

10 września 2019

Pararam para, Alkoholu cetylowego najlepiej używać jako emulgatora posiłkującego. W żadnym przypadku nie możesz używać go zamiast gsm czy olivem.

3 marca 2023

czy można używać alkoholu cetylowego kiedy w produkcie jest tylko faza tłuszczowa? (np masło do ciała)

6 marca 2023

Dzień dobry, można.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium