Ekstrakt przeciwtrądzikowy
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Ekstrakt przeciwtrądzikowy zamknięty w liposomach. Zawarte wyciągi roślinne - z lukrecji gładkiej, nagietka lekarskiego, fiołka trójbarwnego i wierzby białej w połączeniu z drożdżami oraz solami cynku i miedzi zapewniają działanie przeciwtrądzikowe i sebostatyczne.
Składniki:
• Lukrecja gładka Glycyrrhiza gabra – wyciąg z korzenia lukrecji ma działanie przeciwzapalne, bakteriostatyczne, przeciw alergiczne oraz przeciwutleniające. Chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz pomaga przy pielęgnacji rumienia spowodowany nadmiernym opalaniem się. Wyciąg z lukrecji pomocny jest w pielęgnacji dermatoz, które wymagają ciągłego wspomagania sterydami. W działaniu przeciwzapalnym wyciągu w głównej mierze biorą udział flawonoidy (likwirytygenina, izolikwirytygenina) oraz proestrogennie działające izoflawonoidy. Izoflawonoidy są także odpowiedzialne za, między innymi, działanie przeciwbakteryjne. Ekstrakt z lukrecji znalazł zastosowanie w kosmetykach łagodzących przeznaczonych do cery podrażnionej, nadmiernie wrażliwej, zaczerwienionej oraz cery tłustej skłonnej do wyprysków i stanów zapalnych. Wyciąg z lukrecji jest także czynnikiem zatrzymującym wodę w skórze z doskonałym efektem nawilżania i odżywiania tkanek.
• Nagietek lekarski Calendula officinalis – wyciąg z kwiatów nagietka zawiera bardzo dużo związków biologicznie czynnych między innymi saponiny trójterpenowe, mieszaniny karotenoidów, flawonoidy, śluzy, kwasy organiczne z kwasem salicylowym naczele oraz związki mineralne z dużą zawartością magnezu. Karotenoidy i flawonoidy neutralizują wolne rodniki, warunkują prawidłowy wzrost nabłonka, przyspieszają ziarnowanie i bliznowacenie uszkodzonej skóry. Nagietek działa gojąco, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, kojąco i przeciwświądowo.
• Fiołek trójbarwny Viola tricolor – wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego zawiera flawonoidy (rutynę, kwercetynę, luteolinę i wiele innych), karotenoidy, antocyjany, saponiny, śluzy, garbniki. Wyciąg jest stosowany jako niezawodny środek na piękną cerę ze względu na jego właściwości odtruwające dla skóry, szkodliwe produkty przemiany materii zostają wydalone wraz z potem, następnie znikają wypryski skórne. Łagodzące i ściągające działanie tego ekstraktu wykorzystuje się w pielęgnacji trądziku młodzieńczego, wypryskach, liszaju rumieniowym i wysypek. Zawartość rutyny w wyciągu z fiołka trójbarwnego wzmacnia i uszczelnia ścianki naczyń włosowatych, działa w związku z tym przeciw wysiękowo. Wykazuje współdziałanie z witaminą C. Stosowany w produktach do cery młodzieńczej, preparatach łagodzących podrażnienia, oraz przyśpieszających gojenie.
• Wierzba biała Salix alba – wyciągi z kory i liści zawiera garbniki, związki salicylowe (kwas salicylowy, salicylan metylu). Salicylany mają właściwości przeciwzapalne, ściągające, bakteriostatyczne. Ponadto związki czynne zawarte w wyciągu z wierzby uszczelniają naczynia włosowate i jednocześnie przeciwdziałają nadmiernej krzepliwości krwi.
• Lecytyna lecithin – niezbędna do tworzenia liposomów, otrzymana z soi.
• D-pantenol - jest składnikiem skóry i włosów. Działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia.
• Sorbitol – substancja nawilżająca i stabilizująca.
• Kwas cytrynowy Citric acid - regulator kwasowości.
• Drożdże piekarnicze Saccharomyces cerevisiale – wyciąg z drożdży nawilża, koi, przyśpiesza odtwarzanie zdrowej tkanki. Można go stosować do cery wybitnie wrażliwej. Cynk zawarty w ekstrakcie pomocny jest w pielęgnacji chorób skóry , między innymi takich jak trądzik młodzieńczy czy krostkowy. Drożdże stabilizują funkcję skóry i normalizują działanie gruczołów łojowych. Zaopatrują skórę w składniki mineralne i odżywcze, regenerują. Stosowane w pielęgnacji cery tłustej, skłonnej do zapaleń, trądziku.
• Pirolidynokarboksylan cynku Zinc PCA (Zinc Pyrrolidine Carboxylate) – Cynk aktywnie przeciwdziała nadmiernej produkcji łoju i reguluje wydzielanie sebum. Działa antybakteryjnie, wysuszająco i ściągająco, hamuje wzrost bakterii odpowiedzialnych za rozwój trądziku i powstawanie stanów zapalnych. Połączenie cynku z kwasem pirolidynokarboksylowym (będącym składnikiem naturalnego czynnika nawilżającego NMF) - zwiększa biodostępność i aktywność.
• Pirolidynokarboksylan miedzi Copper PCA (Copper Pyrrolidine Carboxylate) – Miedź jest pierwiastkiem śladowym; jest niezbędny do syntezy włókien kolagenowych. Zastosowanie w kompleksie miedzi przeciwdziała degradacji kolagenu i powstawaniu blizn potrądzikowych. Połączenie z naturalnym czynnikiem nawilżającym znajdującym się w skórze - zwiększa biodostępność i aktywność.
Skład INCI:
aqua - cas. 7732-18-5, zaw. > 50% glycyrrhiza glabra root extract - cas. 84775-66-6, zaw. 1 - 5% calendula officinalis flower extract - cas. 84776-23-8, zaw. 1 - 5% viola tricolor extract - cas. 84012-42-0, zaw. 1 - 5% salix alba bark extract - cas. 84082-82-6, zaw. 1 - 5% propylene glycol - cas. 57-55-6, zaw. 10 - 20% lecithin - cas. 8002-43-5 / 8030-76-0, zaw. 1 - 5% panthenol - cas. 81-13-0 / 16485-10-2, zaw. 1 - 5% trilaureth-4 phosphate - cas. 31800-90-5, zaw. 1 - 5% sorbitol - cas. 50-70-4/ 1259528-21-6, zaw. 5 - 10% citric acid- cas. 77-92-9 / 5949-29-1, zaw. 0,1 - 1% saccharomyces cerevisiae extract - cas. 84604-16-0, zaw. 0,1 - 1%, benzyl alcohol - cas. 100-51-6, zaw. 0,1 - 1% zinc pca - cas. 68107-75-5 / 15454-75-8, zaw. < 0,1% copper pca - cas. -- , zaw. < 0,1% ethylhexylglycerine - cas. 70445-33-9, zaw. < 0,1%
Wygląd i konsystencja:
Jednorodna, nieprzezroczysta, rzadka ciecz, dopuszczalny niewielki osad
Barwa:
Jasnobeżowa do beżowej
Zapach:
Słaby, delikatny, charakterystyczny dla użytych surowców
pH wyrobu: 5,30 – 6,80
gęstość 1.0 g/ml
Zastosowanie:
Ekstrakt przeciwtrądzikowy stosowany jest w kosmetyce pielęgnacyjnej w emulsjach (mleczka, kremy, balsamy) oraz w żelach i płynach pielęgnacyjnych.Niezgodny z wyrobami spirytusowymi oraz detergentowymi.
Zalecane stężenie w kosmetykach - 3 - 7% (badania dermatologiczne nie stwierdziły niekorzystnego wpływu na cerę nawet przy 50% stężeniu, lecz ze względu na skuteczność działania polecane jest stężenie do 7%)
Zalecane pH gotowego kosmetyku - 4 - 8
Liposomy należy dodawać do gotowej emulsji - w fazie C otrzymywania kremów i mleczek, w temperaturze nieprzekraczającej 40ºC.
Przeciwtrądzikowy krem na noc z liposomami.
Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych butelkach w temperaturze od 5 do 20ºC
Maria
Użyłam w kremie na bazie kremowej i działa rewelacyjnie - jestem bardzo zadowolona!
KKŚ
Świetne efekty- Stosuje moja córka, która często zapomina o higienie twarzy i nagle ma całą zsypaną. Używa razem z olejem z pachnotki, wczesniej przemywa twarz hydrolatem z liści oczaru. Efekty widzę po każdym dniu, a po kilku dniach (ok. tyg.)twarz jeat "wyprowadzona".
janka
Korzystając z wzorcowego serum z liposomami, które jest zapisane w recepturach, zrobiłam sobie serum p/trądzikowe: 10% kw. hialuronowego, 10% aloesu zatężonego 10-krotnie, 3% D-pantenolu, 3% gliceryny roślinnej, 5% witaminy B3, 0,4% alantoiny, 7% ekstraktu p/trądzikowego oraz ok 55% hydrolatu z kwiatów pomarańczy gorzkiej (ale pewnie lepszy byłby szałwiowy). Nakładam go na noc, czekam kilkanaście minut aż się dobrze wchłonie i na to nakładam serum oczyszczające z kwasem LHA (napisałam swoją opinie o tym serum przy kwasie LHA). Jeśli nie wychodzę z domu to smaruje nim buzie także na dzień - leczy i liftinguje wg mnie. Jeśli czuję ściąganie to nakładam jeszcze 3 krople oleju arganowego, który niweluje wszelkie zaczerwienienia na mojej skórze. Jestem bardzo zadowolona z moich kosmetyków i bardzo dziękuję zespołowi ZSK :)
A
Na jakiej zasadzie działa ta emulsja bo nie do końca rozumiem opis ;) Trzeba ją wymieszać z jakimś kremem?
Kate
Świetny towar. W połączeniu z ekstraktem z propolisu i glukonianem cynku działa bardzo dobrze na problematyczną skórę.