Nowość - tetraizopalmitynian askorbylu 0
Nowość - tetraizopalmitynian askorbylu

Witamina C stymuluje lepsze ukrwienie skóry, poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę, i wpływa na spłycenie zmarszczek. Obecność kwasu askorbinowego powoduje regenerację witaminy E. Witamina C zalecana jest przy także przy pielęgnacji cery trądzikowej i po kąpielach słonecznych.

Użycie witaminy C w kosmetykach pozwala na uzyskanie wyższych stężeń kwasu askorbinowego w skórze właściwej niż w porównaniu z przyjmowaniem doustnych suplementów diety wzbogaconych o tę witaminę. Zalecane jest łączenie witaminy C i witaminy E by wzmóc ich działanie (w połączeniu wykazują wyższe aktywności przeciwutleniające niż gdy są osobno). Witamina C działa zazwyczaj w roztworach wodnych, natomiast witamina E w olejach.

W ofercie naszego sklepu znajduje się kilka rodzajów witaminy C. Wcześniej dostępne formy witaminy C przedstawiono w artykule „Rodzaje witaminy C”. Tetraizopalmitynian askorbylu to kolejna, dostępna postać witaminy C.

To innowacyjna, rozpuszczalna w tłuszczach, olejowa, trwała postać witaminy C. Jest to nowoczesna estrowa pochodna kwasu askorbinowego. W skórze łatwo ulega przekształceniu do biologicznie czynnej postaci.

Co czyni tę formę witaminy C wyjątkowo atrakcyjną? Jest zdecydowanie bardziej trwała i stabilna w kosmetykach od kwasu askorbinowego. Nie wymaga dodatku substancji chelatujących. Kosmetyki z olejową formą witaminy C nie muszą charakteryzować się niskim odczynem pH. W związku z tym nie wywołują podrażnień i łuszczenia, np. w porównaniu z roztworami kwasu askorbinowego. Tetraizopalmitynian askorbylu może być używany także w przypadku wrażliwej, naczynkowej cery. Jest w postaci olejowej, dlatego rozpuszczenie go w olejach na zimno jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku palmitynianu askorbylu w postaci proszku. W związku z lepszą rozpuszczalnością, można osiągnąć wyższe stężenie witaminy C w serum olejowym.

 

 

Tetraizopalmitynian askorbylu, dostępny w ofercie naszego sklepu w opakowaniu (1 g).

 

Zalecany poziom aplikacji tetraizopalmitynianu askorbylu w kosmetyku to od 1 % do 10%. Jest efektywny nawet przy niskim stężeniu na poziomie 1 % - 3 %. Wyższe stężenia (7 % - 10 %) zalecane są w przypadku serum. Surowiec jest wrażliwy na temperaturę. Nie należy go podgrzewać. Dodaje się go do fazy olejowej przy produkcji kosmetyków metodą na zimno lub w fazie C - do schłodzonego, gotowego kosmetyku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium