Tonik oczyszczający, przeciwzaskórnikowy (kwas mlekowy, aloes, wit B3) by Lorri

Tonik oczyszczający i przeciwzaskórnikowy. Po kilku dniach stosowania wyraźne jest również zwężenie porów. Polecany dla cery mieszanej, ze skłonnością do trądziku, oraz cery tłustej, trądzikowej.

 

Tonik oczyszczający - by Lorri

Składniki dla porcji 50 ml

37 ml

5.0 ml

4.9 ml


4%
   witamina B3

3.6 ml

Tonik ten zawiera 9.6% kwasów
AHA

 

Do hydrolatu  dodać wszystkie składniki toniku, wymieszać. Tak wykonany tonik posiada pH 4. Jeżeli używamy innego hydrolatu albo wody należy po wymieszniu wszystkich składników ustalić odczyn za pomocą wodorowęglanu sodu na poziomie przynajmniej pH = 4. Tutaj opis jak ustalić pH

 

UWAGA

Przy stosowaniu toniku z kwasem mlekowym po raz pierwszy należy wykonać tonik o niższym stężeniu w celu przygotowania skóry do wyższego stężenia kwasu mlekowego. Należy unikać kontaktu z oczami i czerwienią wargową. Przez cały okres stosowania toniku z kwasem mlekowym należy chronić skórę przed promieniami UV stosować kremy ze stabilnymi filtrami.

 

Normalną reakcją skóry na działanie kwasów AHA jest lekkie szczypanie, które mija po kilku minutach oraz łuszczenie się naskórka, zwłaszcza na początku stosowania kosmetyków z kwasami. Aby zapobiec nadmiernemu złuszczaniu należy zmniejszyć zawartość procentową kwasu AHA w produkcie, albo stosować go co 2-3 dni. Wszystko zależy od indywidualnych reakcji skóry. 

 

 

Tonik oczyszczający (dla cery wrażliwej) - by Lorri

 

Składniki dla porcji 50 ml

38 ml

3.3 ml

4.9 ml

3.2 ml

0.8 ml

0.5%
 alantoina
0.4 ml
Tonik ten zawiera 6.4% kwasów
AHA

 

Receptury zostały przedstawiona na naszej stronie dzięki uprzejmości Lorri. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium