Azeloglicyna

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: w następny dzień roboczy
Cena brutto: 12,90 zł 12.90
Cena netto: 10,49 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Azeloglicyna jest pochodną kwasu azelainowego, składającą się z kwasu azelainowego i glicyny. Surowiec ten jest rozpuszczalny w wodzie, ma właściwości wybielające oraz reguluje wydzielanie sebum.

INCI Potassium Azeloyl Diglycinate
 
Postać
  • płynny, przezroczysty roztwór o jasno-żółtawym kolorze
  • zapach charakterystyczny, niedrażniący
  • pH 6.5 - 7,7
Azeloglicyna posiada wielokierunkowe działanie, które może być wykorzystywane w zwalczaniu różnych dysfukcji skórnych. 

Wskazanie: dla cer tłustych, mieszanych, problematycznych

  • Rozjaśnienie przebarwień – związek ten należy do efektywnych substancji wybielających. Początkowo wykorzystywany był w przypadku plam pigmentacyjnych. Hamuje on proces syntezy DNA w obrębie pobudzonych komórek barwnikowych – melanocytów. Działa także jako inhibitor tyrozynazy, przez co ogranicza proces melanogenezy, a w konsekwencji tworzenie nowego barwnika, melaniny. Przy stosowaniu stężeń 15 – 20 % przez kilka miesięcy, można osiągnąć pozytywne efekty w przypadku plam soczewicowatych oraz ostudy. Doskonałe efekty uzyskuje się w przypadku  usuwaniu przebarwień pozapalnych skóry.
  • Działanie przeciwtrądzikowe – działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo na bakterie tlenowe i beztlenowe. Szczególnie jest skuteczny w stosunku do Propionibacterium acnes i Staphylococcus epidermidis, odpowiadających za powstawanie trądziku młodzieńczego. Kwas nie wywiera wpływu na oporność bakterii, nawet przy długotrwałym stosowaniu. Właściwości przeciwzapalne kwasu są ściśle związane z hamowaniem produkcji wolnych rodników tlenowych, będących mediatorami procesów zapalnych. Działanie przeciwzaskórnikowe jest niezwykle istotne w pielęgnacji zmian trądzikowych. Dodatkową zaletą kwasu azelainowego jest możliwość stosowania w przypadku trądziku różowatego.
  • Dzięki zawartości glicyny, polepsza elastyczność skóry i nawilżenie co nadaje skórze miękkość

 Zastosowanie w kosmetykach

  • rozjaśnia przebarwienia (przy melasmie, ostudzie i inne plamach barwnikowych oraz przebarwieniach pozapalnych)
  • działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne
  • przy zapalnym i niezapalny trądziku pospolitym oraz różowatym
  • azeloglicynę z powodzeniem można stosować także przy cerze  naczyniowej, wrażliwej i skłonnej do rumienia.

Zalecane dozowanie: 2-10 %

Przechowywanie - produkt należy przechowywać szczelnie zamknięty, w temeraturze pokojowej, chroniąć przed bezpośrednim nasłonecznieniem.

Przykładowa receptura 

Krem niwelujący przebarwienia dla porcji około 50g: 

  • Baza kremowa 1-1-3   10 ml 
  • Faza olejowa 10 ml:
  • ekstrakt z nasion ostropestu 1 g (około 2 ml)
  • wyciąg z aloesu  – 2,5 g – 2,5 ml
  • olej z ogórecznika lekarskiego 3,5 g – 3,8 ml
  • olej ze słodkich migdałów 3 g – 3,3 ml 
  • 30ml faza wodna:
  • Wit B3  1,5 g – 2,7 ml
  • Azeloglicyna 2.5 g – 2,5 ml
  • Woda destylowana lub wybrany hydrolat 26 ml 

Kojące serum na naczynka

Wykonanie kremu:

  1. Odmierzamy bazę kremową
  2. W zlewce przygotowujemy składniki fazy olejowej, mieszamy je razem - aż będą klarowne
  3. Fazę olejową wlewamy do bazy kremowej i dokładnie mieszamy, aż powstanie jednolita masa
  4. W oddzielnej zlewce przygotowujemy fazę wodną, wszystkie składniki mieszamy razem aż faza wodna będzie klarowna
  5. Wlewamy klarowną fazę wodną do jednorodnej mieszaniny olejów z bazą kremową
  6. Mieszamy składniki kremu aż powstanie jednorodny krem o lekkiej konsystencji
  7. Przenosimy krem do czystych pojemników 

Uwagi

  • Przy większych ilościach otrzymywanego kremu wskazane jest użycie kuchennego miksera.
  • Krem przechowujemy szczelnie zamknięty. Trwałość około 6 miesięcy.
  • Krem stosować na noc przez okres 2-3 miesięcy. 

Opinie o produkcie (11)

17 czerwca 2015

Witam, a czy jest możliwość zrobienia toniku, jeśli tak proszę o proporcje, dokładnie chodzi mi o przebarwienia. Czy ten krem można stosować 2 razy czy tylko na noc.

16 lipca 2015

Witaj Moniko, od kiedy ZSK wprowadził do oferty azeloglicynę przymierzam się do jej zakupu i sporządzenia toniku lub żelu, ponieważ po zbyt intensywnym opalaniu się mam kilka plam na dekolcie oraz policzku. Przepis na tonik (w gramach/procentach) sporządziłam następująco: woda demineralizowana 65,9, hydrolat oczarowy 20, sorbitol 2 (może być gliceryna, ale wydaje mi się że kosmetyk jest wtedy bardziej lepiący), azeloglicyna 5, pantenol roztwór 75%- 0,5, mleczan sodu roztwór 60%- 2, ekstrakt suchy z ogórka lub lukrecji 1 (jeśli masz wodno-glikolowy to nawet łatwiej), DHA-BA 0,6, niacyna 3 (jeśli Cię nie podrażnia w wyższych stężeniach daj 4,5 i zmniejsz ilość wody do 64,4). Ekstrakt suchy rozpuść w wodzie odjętej od odmierzonej dodając jej po troszeczku, dobrze mieszaj, rozcieraj aż ekstrakt całkowicie się rozpuści. Składniki dodawaj w kolejności jak w formule. Przed dodaniem konserwantu i niacyny sprawdź pH i ewentualnie skoryguj. DHA-BA działa przy pH poniżej 7 a niacyna w zbyt wysokim lub niskim przekształca się z amidu w kwas nikotynowy który silnie zaczerwienia skórę i sprawia że skóra pali i piecze. Tonik powinien mieć pH pomiędzy 5,5 a 6. Spróbuj jeśli chcesz, ja jeszcze go nie przetestowałam, ale myślę ze powinien zadziałać.

4 października 2017

Mam cerę suchą, z zaskórnikami. Po każdym małym wyprysku na skórze pozostaje plamka - przebarwienie. Miałam nadzieję, że ten produkt trochę rozjaśni mi te przebarwienia. Zużyłam całą buteleczkę, i chociaż przebarwień nie rozjaśnił, to bardzo spodobały mi się pozostałe właściwości produktu. Skóra była stonizowana, nawilżona, odświeżona, a zaskórniki mniejsze. Kupuję drugą buteleczkę

8 marca 2019

Ola.W z czym i w jakim stężeniu stosowałaś?

20 grudnia 2019

Azeloglicyna jest SUUUUPER. Każdego lata robię sobie z nią i z niacyną żel na przebarwienia, stosuję na całą twarz, nie tylko na plamy, bo świetnie działa na skórę a plam to już prawie nie widać.

30 grudnia 2022

I loved this product and am planning to order a larger quantity. I just wanted to make sure others knew this is a 30% solution of Potassium Azeloyl Diglycinate (PAD). All large scale suppliers in Europe & Asia sell this concentration but do not list anything but PAD on the INCI list . One commercial skin care company had to post an appology to their customers because they thought their 30% liquid raw material was 100% based on the INCI and thus advertised their finished product as 20% PAD. (It was in fact 6% as they were diluting the 30% raw material by a factor of 5.) Because of this incident, I reaearched the raw material physical properties. I am not yet clear why bulk raw material suppliers do not list the solvent for 30% PAD. If this product did not work for you, you may not have used enough to compensate for the fact that it is already diluted. Hope this helps.

7 stycznia 2023

Thanks Debbie for this information! I've seen somewhere that 10% PAD is equivalent to 20% AzA, and now I'm curious whether 10% of this raw material (containing 30%, so 3% PAD) is equivalent to AzA, or is it 10% PAD, so ~33% conc.

7 stycznia 2023

Upon further research, I found out that this is an aqueous solution, PAD itself is a white powder, and it is also sold by the manufacturer (Corum), as a "greener" alternative (lesser carbon footprint due to reduced weight). The recommended amount for the powder is up to 5%.

9 stycznia 2023

Thank You for informations.

11 lipca 2023

Dzien dobry. Czy dodać należy konserwant do mikstury z azeloglicyny i wody?

12 lipca 2023

Dzień dobry, tak, przygotowując roztwór i chcąc go stosować trzymając poza lodówką polecam dodanie 1% konserwantu feog lub dha-ba. Dodam jeszcze, że zdecydowanie bardziej polecam przygotowanie produktu na hydrolacie zamiast na wodzie demineralizowanej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium