Jaką masz cerę? 0

Witajcie,

Aby odpowiednio dobrać produkty należy znać rodzaj i określić problemy swojej skóry. Tylko i wyłącznie znajomość tych aspektów pozwoli nam spersonalizować pielęgnację. Postanowiłem, że dziś zaprezentuję Wam rodzaje cery i wskażę kilka ważnych elementów, dzięki którym Wasza pielęgnacja może stać się najprościej mówiąc- lepsza.

  • Cera normalna - występuje przede wszystkim u dzieci; jest to skóra bezproblemowa, gładka, o równym kolorycie.
  • Cera sucha - nierzadko występuje łuszczenie, bywa napięta, występuje uczucie "ściągnięcia", mało elastyczna, cienka,najczęściej jasna.
  • Cera tłusta - gruba, często o szarożółtym kolorycie, błyszczy się na całej powierzchni, występują zaskórniki, podatność na zmiany na trądzikowe.
  • Cera mieszana- przetłuszczająca się najczęściej w strefie T (czoło, nos, broda), policzki są zazwyczaj suche, trudna w pielęgnacji, skłonna do zmian trądzikowych. 


Są to główne cztery typy skóry, ale oprócz nich cera może być przy każdym typie wrażliwa, wbrew częstej opinii cera tłusta również bywa bardzo często wrażliwa i wymaga ukojenia. Tak samo każdy typ skóry może mieć skłonności do rozszerzonych naczynek, czy odwodnienia. Przykładem jest skóra, która się przetłuszcza - wymaga odpowiednich produktów nawilżających, gdyż wydziela dużo łoju, ale nie wody. Produkty przesuszające nasilają problem, gdyż zmuszają gruczoły łojowe do nadprodukcji łoju. Bywa również tak, że skóra ma wiele problemów - może współwystępować np. trądzik, przebarwienia, odwodnienie i rozszerzone naczynka. Taka skóra wymaga wyjątkowej troski, aby przywrócić jej lepsze funkcjonowanie.

Niebawem napiszę Wam co tak naprawdę wpływa na stan naszej skóry i czym jeszcze kierować się przy wyborze odpowiednich dla nas produktów.
Pozdrawiam,
Grzegorz

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium