Nowość - Fitoskin - roślinny film ochronny 0
Nowość - Fitoskin - roślinny film ochronny

Przedstawiamy nowość w ofercie naszego sklepu. Fitoskin polecamy stosować w kosmetykach przeznaczonych głównie dla cery wrażliwej, dojrzałej i wymagającej. Może być stosowany także przy normalnej czy suchej cerze. Rekomendowany szczególnie do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, ciała i makijażu.

Fitoskin jest surowcem pochodzenia naturalnego. Zawiera glukopolimery otrzymane z galaktomannanów z drzewa Tara i galaktanów siarczanowych z czerwonej algi. W jego składzie nie ma konserwantów. Jest w formie proszku, rozpuszczalnego w wodzie. W kosmetykach powinien stanowić od 0,05 % do 1 %.

 

Fitoskin wysypany z opakowania.

 

Dzięki przenikającej się nawzajem sieci naturalnych biopolimerów, tworzy na skórze cienki, nieokluzyjny, elastyczny film ochronny, przypominający „drugą skórę”. Gęsta, podwójnie spleciona sieć tworzy barierę chroniącą przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym pyłów zawieszonych, alergenów, czynników drażniących. Poprawia właściwości biomechaniczne skóry. Przy tym nie tworzy efektu maski i nie zaburza oddychania skórnego. Nie wykazuje działania drażniącego. Nie uczula.

Badania in vivo wykazały, że w stężeniu 1% zredukował przyleganie do skóry cząsteczek pyłu o 47%. Wykazał podobny wpływ na ograniczenie przenikania alergenów i czynników podrażniających. Taki efekt występuje po 15 minutach po aplikacji i utrzymuje się do 24 godzin.

 

Użyty w podkładach powoduje przedłużenie trwałości makijażu.

 

Fitoskin ponadto wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, liftingujące. Efekt napięcia skóry jest dostrzegalny od razu po aplikacji kosmetyku z roślinnym filmem ochronnym. Skóra jest wygładzona, jej pory mniej widoczne, zmarszczki zostają spłycone. Zaraz po aplikacji cera jest odczuwalnie bardziej promienna a jej wygląd atrakcyjniejszy. Również ta sfera działania została potwierdzona w badaniach, przy zastosowaniu różnorodnych formuł i stężeń roślinnego filmu ochronnego.

 

Fitoskin może być użyty w emulsjach, kremach, balsamach, tonikach, żelach czy podkładach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium