CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ - CO STOSOWAĆ, A CZEGO NIE? 0
CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ - CO STOSOWAĆ, A CZEGO NIE?
🔥Często pytacie czy dany surowiec albo czy dany kosmetyk/recepturę można stosować w ciąży 🤰 i podczas karmienia piersią. Wielu specjalistów przestrzega przed stosowaniem danych produktów w ciąży, aby "dmuchać na zimne".
👉Obawy biorą się stąd, że kosmetyki oraz ich składniki nie są testowane przez kobiety w ciąży. Poprzez zmiany hormonalne zachodzące w ciele kobiety ciężko jest przewidzieć jak zareaguje na dany produkt i o to w tym wszystkim chodzi, każdy z nas jest inny, więc może zareagować w różny sposób.
🎉Pamiętajcie, że w ciąży, a tym bardziej podczas karmienia piersią możecie stosować śmiało wiele, naprawdę wiele surowców i kosmetyków. Bez problemu można stosować niskie stężenia kwasów, doskonałe dla cery problematycznej w trakcie ciąży będą preparaty z kwasami: migdałowym, azelainowym, czy kwasami PHA (laktobionowy, glukonolakton). Śmiało można stosować filtry chemiczne, witaminę C (uważajmy tylko na wysokie stężenia czystej postaci kwasu askorbinowego- może wywołać podrażnienia). Wszelkiego rodzaju kompozycje zapachowe, konserwanty w odpowiednim oczywiście stężeniu, glinki, masła, oleje zimnotłoczone, maceraty, algi nie stanowią problemu.
❗Nie stosuj retinolu i retinoidów, wysokich stężeń kwasów (głównie BHA- salicylowego i glikolowego), triklosanu, depilatorów chemicznych, donorów formaldehydu, składników rozgrzewających w produktach na cellulit i tych na twarz, uważaj na olejki eteryczne- mogą uczulać.
🍀Najważniejsze to, aby nie karmić się strachem i nie odstawiać wszystkiego, jeżeli Wam służy.
🥳Zamiast stosować retinol zainwestuj w bakuchiol- roślinny zamiennik retinolu do stosowania również w ciąży i przy karmieniu piersią. Jeśli obawiasz się kwasów (choć niskie stężenia są jak najbardziej w porządku) zastosuj enzymy - papainę i bromelainę.

 Pozdrawiam,
Grzegorz ZSK

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium