MIKROBIOM SKÓRY W TROSCE O JEJ ZDROWIE 0
MIKROBIOM SKÓRY W TROSCE O JEJ ZDROWIE

Kochani,

 
Ciągle się doszkalam i doskonale swoją wiedzę oraz umiejętności, by przekazywać Wam rzetelne i aktualne informacje ze świata kosmetologii. W weekend uczestniczyłem w Kongresie LNE w Krakowie. Słuchając wykładów i wywiadów postanowiłem podzielić się z Wami przemyśleniami po jednym z nich, pt "Mikrobiom a zdrowie i kondycja skóry".
Bakterie najczęściej kojarzą nam się z "czymś złym", natomiast tzw. dobre bakterie są dla wielu z nas nadal wielką tajemnicą. Zdrowie skóry zależy m.in. od tych właśnie dobrych bakterii, które zasiedlają się na naszej skórze, a mimo to tak często niepotrzebnie się ich pozbywamy. Usuwamy je namiętnie poprzez zbyt częste i agresywne mycie skóry, złuszczanie, preparaty bakteriobójcze. Jeśli po umyciu skóry czujecie, że jest ściągnięta i od razu musicie nakładać krem świadczy to o niczym innym, jak o tym, że zbyt agresywnie ją oczyszczacie. Często Wam powtarzam, że oczyszczanie musi być dokładne, ale delikatne. Po oczyszczeniu skóry powinniście mieć uczucie świeżości, ale bez przesuszenia, podrażnienia i ściągnięcia. Świetnie sprawdzają się tutaj olejki hydrofilowe, ale również płyny micelarne i mleczka oczyszczające. Ze względu na fakt, że wiele osób ma problemy z trądzikiem i zanieczyszczającą się cerą drugim etapem oczyszczania powinno być zastosowanie preparatu do użytku z wodą- pianki, żelu myjącego- tutaj polecam nasze receptury na tego typu produktu, nie zawierają one siarczynów, przez co działają zdecydowanie delikatniej, dbam, aby w takim produkcie znalazły się także składniki nawilżające i kojące. Pamiętajcie też, aby nie złuszczać skóry częściej niż jest to potrzebne (1-2 razy w tygodniu), a stosując bardzo skuteczne preparaty z kwasami sięgajmy jednocześnie po produkty kojące i nawilżające, chroniące barierę naskórkową. 
Zdrowa skóra zależy przede wszystkim od jelit, aby zadbać o jelita należy zadbać o odpowiednią, zbilansowaną dietę- tyle o tym słyszymy a nadal o tym zapominamy. Warto pożegnać się lub bynajmniej ograniczyć używki, fast foody, słodycze, a zaprzyjaźnić się z wodą niegazowaną, probiotykami, świeżymi warzywami i produktami o niskim indeksie glikemicznym.
Wspaniałym kosmetykiem jest także sen, dlatego nie zapominajmy o nim, nadal zaleca się, aby spać ok. 8 godzin.
Jeśli macie zwierzęta pamiętajcie, aby często się do nich przytulać, czym większa styczność z obcymi bakteriami tym większa odporność, nie bójmy się więc zewsząd dostępnych bakterii i panicznie z nimi nie walczmy:)
 


Grzegorz Łabanowicz

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium