Hydrolaty a woda destylowana 0
Hydrolaty a woda destylowana

Hydrolaty a woda destylowana

Między hydrolatem a wodą destylowaną – można zauważyć różnicę.

 

Woda destylowana to woda pozbawiona substancji zanieczyszczonych, pozwala uzyskać produkt wolny od bakterii i zanieczyszczeń mineralnych itp.a także posiada pH neutralne dla człowieka (poniżej 7).  

Hydrolat jest to produkt otrzymywany przy destylacji z parą wodną całych roślin lub ich części. Przy tego rodzaju destylacji otrzymuje się olejek eteryczny i wodę podestylacyjną. Woda taka zawiera cenne substancje roślinne rozpuszczalne w wodzie oraz śladowe (0.02% - 0.5%) ilości olejku.

Hydrolaty:

  • posiadają cenne właściwości biologiczne
  • mają zbawienne działanie na skórę
  • wyróżnia je przyjemny i delikatny zapach
  • odznaczają się lekko kwaśnym pH, które jest zbliżone do pH skóry
  • można stosować bezpośrednio na skórę bez rozcieńczenia czy jako fazę wodną do wyrobu produktów

Hydrolaty inaczej hydrosole,posiadają niewielką ilość związków lotnych przez co mogą być stosowane w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwej skóry. Są delikatniejsze niż olejki eteryczne i nie powodują podrażnień. Głównym składnikiem hydrolatów jest woda, łatwo wprowadza się je do formulacji kosmetycznych, zastępując nimi wodę destylowaną. 

Podsumowując:

  • woda destylowana jest lepsza od zwykłej wody np.z kranu,dodając ją do produktów jesteśmy pewni, że produkt jest w pełni czysty.
  • natomiast hydrolaty są bogatsze w substancje czynne,które w zależności z jakich roślin jest pozyskiwany (rośliny posiadają różne właściwości),można dobrać do potrzeb swojej skóry.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium