Dopuszczony przez EcoCert surowiec w 100% otrzymywany z oliwy z oliwek. Skwalan jest naturalną substancją tłuszczową, z przy tym niekomedogenną. Jest składnikiem ludzkiego sebum, ochronnej warstwy tłuszczowej naszej skóry. Zalecany do pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej, delikatnej, wrażliwej, alergicznej. Jest bardzo lekki, po aplikacji szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia tłustości tylko nawilżenia i wygładzenia. Uzupełnia braki w warstwie lipidowej naskórka.
INCI Squalane
Postać
Bezbarwna, przezroczysta substancja o konsystencji olejowej, bez zapachu.
Gęstość 0.8 g / ml
Koncentracja w produkcie kosmetycznym
Do 100%, zalecamy zmieszać z olejami, używać do kremów, serum itd.
Ne powoduje podrażnień, nie powoduje alergii, nie jest toksyczny.
Zastosowanie surowca kosmetycznego
Skwalan naturalnie występuje w naszej skórze, jest składnikiem ludzkiego sebum (ochronnej warstwy tłuszczowej) w ilości do 10%. Skwalan charakteryzuje się silnymi właściwościami nawilżającymi i regeneracyjnymi - uszczelnia, odbudowuje płaszcz lipidowy, przedłuża działanie antyoksydantów - witaminy E, A czy koenzymu Q10. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość skwalanu w skórze.
Skwalan z oliwy z oliwek zalecany jest do stosowania w kosmetykach:
- dla cery dojrzałej
- do pielęgnacji cery trądzikowej (redukuje przebarwienia, blizny potrądzikowe)
- nawilżających
- do pielęgnacji skóry podrażnionej, po opalaniu
- dla osób o skłonnościach alergicznych
- do pielęgnacji skóry atopowej i z egzemą
- do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu, ust czy też przesuszonej skóry dłoni
Przykładowe zastosowanie skwalanu:
- do 100% na skórę
- dodatek do gotowych kremów i mleczek
- składnik fazy olejowej własnoręcznie robionych kremów, mleczek, balsamów, pomadek do ust, maseł i olejków do masażu, (skwalan może być ogrzewany)
Przechowywanie:
Olej odporny na utlenianie - przechowywać w temperaturze pokojowej.
Iwona Guttmeyer
Mam cere mieszaną z problemami. Po wyczyszczeniu skóry metodą OCM, nakładam skwalan z kwasem hialuronowym, czasem dodaje kilka kropel oleju tamanu. Jestem bardzo zadowolona, skóra nie tłuści się.
Justyna D.
Stosuję na dzień zamiast kremu. Olej nie tłuści i ładnie nawilża. Wieczorem stosuję olej arganowy i już po kilku dniach już zauważyłam pozytywne oddziaływanie obydwu na moją cerę.
Ania
Bardzo dobrze nawilża bez zapychania, więc mogę polecić posiadaczom problematycznej cery. Niestety stosowany solo ma jedną wadę: w moim odczuciu jest bardzo płynny, więc trochę spływa z twarzy zanim zdąży się całkowicie wchłonąć - najlepiej zmieszać go z jakimś gęstszym olejem.
AK
Świetny, pole am.
Andrzej S.
Niezastąpiony i jeden z nielicznych emolientów dozwolonych przy trądziku wywołanym przez drożdżaki. Lepszy niż frakcjonowany olej kokosowy. Lekki, nie zapycha, szybko się wchłania i pozostawia miłą w dotyku skórę. Stosuję w kremie w ilości 10% wraz z d-pantenolem (ok. 3%).
Anetamagdalena
Uwielbiam! Mieszam z innymi olejami.Jest jak balsam leczniczy dla skóry.Mam cerę suchą i nie wyobrażam sobie pielęgnacji domykającej bez niego.Bardzo bezpieczny i przyjazny nawet dla podrażnionej skóry.
Monika S.
Czy mogę zastąpić olejek Moringa skwalanem w serum anty aging https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Olejowe-serum-anty-aging/168 Wykonałam to serum (bez retinolu) ale mam nad-reaktywną skórę chciałabym go zastąpić czymś delikatniejszym. Wiem że, Witamina A, C, E rozpuszcza się w tłuszczach. Skwalen ma konsystencje olejową ale to roztwór a nie olej. Dobrze to rozumiem, to jest moje pierwsze serum, ciekawi mnie też jak można sprawdzić stężenie graniczne, i gdzie można szukać takich informacji. dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam serdecznie
Grzegorz@zrobsobiekrem.pl
Dzień dobry, tak, jak najbardziej może pani zamienić.