Olejek z goździkowca korzennego NATURALNY
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Goździkowiec korzenny Eugenia caryophyllata Thunb. jest to aromatyczne, wiecznie zielone drzewo dorastające do 12 metrów wysokości. Olejku eterycznego dostarczają nie rozwinięte jeszcze pąki kwiatowe. Głównym składnikiem olejku gożdzikowego jest eugenol (80 – 90%). Gozdziki, tj. nierozwinięte pączki kwiatowe o kształcie brunatnego „gwoździa”, są prastarą aromatyczno-konserwującą przyprawą używaną szeroko w świecie.
Surowiec: Suszony pączek kwiatowy – goździk - flos. Olejek otrzymywany w procesie destylacji z parą wodną.
Lotność: olejek średnio trwały, nuta zapachowa średnia – środkowa.
Kolor/konsystencja: ciemnożółty do brązowego/olejowy
Komponuje się z: bazylią, olejkami cytrusowymi i korzennymi.
Działanie i zastosowanie: Olejek goździkowy stosowany jako lek antyseptyczny, np. służący do odkażania jamy ustnej. Bardzo częsty składnik płynów aromatycznych (np. popularnego AMOLU) stosowanych do inhalacji i aromatoterapii. Olejek goździkowy silnie ściąga pory skóry. Stosowany w kąpieli (choroby skóry, przebarwienia, zaburzenia krążenia, depresja, osłabienie) i do wcierań. Używany przy reumatyzmie, artretyzmie, wadliwym krążeniu, obrzękach kończyn i trądziku, do profilaktyki i pielęgnacji grudek, krostek oraz plam potrądzikowych. Korzystnie działa na skórę przy łuszczycy. Olejek jest doskonałym środkiem przeciw komarom.
Uwagi: Nie stosować bez rozcieńczenia. Nie stosować podczas ciąży i u dzieci.
Ewa M
Stosuję jako środek antyseptyczny w różnych mieszankach, ale w bardzo małych ilościach, ponieważ zapach ma naprawdę okropny. Nic wspólnego ze znanym wszystkim zapachem goździków.
malavida
Stosuję zewnętrznie do nacierań przy nerwobólach i w rozcieńczeniu z wodą do płukania jamy ustnej przy bólach zęba i do płukania gardła. Skutecznie łagodzi ból. Odświeża oddech i neutralizuje zapach czosnku.