Olejek z Limetki kwaśnej NATURALNY
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Limetka kwaśna (lima) Citrus aurantifolia Christm & Swingle jest silnie rozgałęzionym zimozielonym drzewem lub krzewem. Owoce limety kwaśnej są okrągłymi jagodami wielkości 3 do 6 cm. Okrywa owocu dojrzałego jest zielona i gęsto pokryta gruczołkami olejków eterycznych. Owoc jest bardzo kwaśny, zapach aromatyczny, cytrynowy z nutą korzenno-drzewną.
Występowanie: Pochodzi z południowo- wschodniej Azji . Uprawiana jest w krajach tropikalnych i ciepłym subtropikalnym.
Surowiec: Owoc fruktus. Olejek otrzymywany w procesie tłoczenia zielonych, niedojrzałych całych owoców limy.
Lotność: olejek lotny, nuta zapachowa górna i średnia.
Kolor/konsystencja: jasno zielony/rzadki
Komponuje się z: cytronela, lawenda, rozmaryn, szałwia muszkatołowa, olejki cytrusowe
Działanie i zastosowanie: Olejek z limetki składa się z: α-pinen, β-pinen, sabinen, myrcen, limonen, y-terpinen, terpinolen, oktanal, nonanal, tetradekanal, pentadekanal, trans-α-bergapten, caryofylen, β-bisabolen, geranial, octan nerylu, octan geranylu, α-terpineo, linalool. Zastosowanie podobne jak olejku cytrynowego. Działa antyseptycznie, hamuje zapalenia, odświeża. Używany przy tłustej zanieczyszczonej skórze. Dodaje blasku skórze szarej, zmęczonej odświeża ją i wygładza. Pomocny w walce z cellulitem. Może być stosowany do pielęgnacji paznokci i skórek je okalających. W aromaterapii, do kąpieli i masażu do lamp zapachowych przy nerwowości i do poprawy koncentracji. Olejek można stosować beż rozcieńczenia na miejsca ukąszeń owadów. Powszechnie używany w dezodorantach, wodach po goleniu, w kosmetyce białej. Zapach olejku - charakterystyczny korzenno-drzewny, świeży, z nutą cytrusową.
Uwagi: Nie wolno używać olejku z limetki na skórę przed wyjściem na słońce.
Podobnie jak olejek cytrynowy, podczas ciepłych kąpieli u osób bardzo wrażliwych może powodować podrażnienia i poparzenia! Należy olejek dozować w niewielkich ilościach.
KasiaŻ 2009-10-12 11:34 Archiw
Dodaję go zawsze do balsamów czy żeli antycellulitowych, jest świetny też przy mieszankach przeciwtrądzikowych. Odświeża i działa przeciwzapalnie, niewątpliwie pomaga walczyć z cellulitem. Podoba mi się jego zapach, po kilku miesiącach z nim nadal działa na mnie relaksująco.
Paulina
Pachnie obłędnie :) świetnie sprawdza się do mgiełek do twarzy czy włosów, kąpiele z dodatkiem tego olejku są mega relaksujące :)
Wioletta Wiaderek
Piękny zapach. najczęściej stosuję do aromaterapii.