Lipoglicyna
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Lipoglicyna jest lipoaminokwasem otrzymanym z kwasu pochodzącego z oleju kokosowego i naturalnej glicyny. Lipoamonokwasy posiadają działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne – są tak skuteczne jak nadtlenek benzoilu jednakże nie powodują nadmiernego wysuszenia i podrażnienia skóry. Wykazano skuteczność lipoglicyny wobec bakterii powodujących trądzik młodzieńczy (Ureate staphylococcus, Propionibacterium acnes). Ponadto lipoglicyna hamuje wydzielanie sebum. Lipoglicyna na powierzchni skóry współtworzy kwaśną warstwę ochronną odpowiedzialną za odpowiedni odczyn skóry.
Postać
Biały proszek, pozbawiony zapachu. Rozpuszczalny w olejach, nierozpuszczalny w wodzie. Przy wprowadzaniu do fazy olejowej należy mieszaninę podgrzać.
Zastosowanie w kosmetykach
Zalecany poziom stosowania lipoglicyny – do 2%. Należy dodawać ja do fazy olejowej w podwyższonej temperaturze.
Przechowywanie
Przechowywać w warunkach pokojowych w szczelnie zamkniętych opakowaniach, unikać wilgoci i bezpośredniego światła.
Receptury:
Preparat punktowy na zmiany trądzikowe
joanna
Nie udało mi się jej rozpuścić w fazie olejowej - nawet przy niemal 100 stopniach Celsjusza przy intensywnym, długim mieszaniu. Jak przestawałam mieszać, płatki (wyglądały na "lepkie") lipoglicyny opadały na dno naczynia z fazą olejową. Udało mi się, jak zazwyczaj w przypadku surowców, które "niby rozpuszczają się w oleju po podgrzaniu, ale ciężko" rozpuścić lipoglicynę w propanediolu. Też nie było łatwo (mieszając minutę i podgrzewając w kąpieli wodnej doszłam do prawie 70 stopni), ale w końcu udało się uzyskać klarowny roztwór. Przy ochładzaniu wyraźnie krzepł/gęstniał i mętniał, więc całość procesu tworzenia emulsji warto rozegrać na ciepło.
Grzegorz@zrobsobiekrem.pl
Dzień dobry, Dziękujemy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat surowca, świetnie, że udało się uzyskać klarowny roztwór. Pozdrawiam, Grzegorz ZSK