Ekstrakt przeciwłupieżowy

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: w następny dzień roboczy
Cena brutto: 8,50 zł 8.50
Cena netto: 6,91 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Liposomowy kompleks ekstraktów z łopianu, bylicy piołunu, omanu, szałwii, rozmarynu, tymianku, kolcorośli i muna-muny wzbogacony o biodostępne postacie cynku i miedzi. Surowiec o działaniu przeciwłupieżowym i normalizującym pracę gruczołów łojowych.

Składniki: 

• Łopian większy - Arctium lappa - surowcem są korzenie, które zawierają związki poliacetylenowe, olejek eteryczny, fitosterole, związki śluzowe i sole mineralne. Wyciąg z korzenia łopianu znajduje zastosowanie przy tłustej, zanieczyszczonej skórze, wspomaga pielęgnacje trądziku, łuszczycy. Działa antybakteryjnie, oczyszczająco, antyseptycznie. Dodatnio wpływa na porost włosów, wzmacnia cebulki włosowe, likwiduje łupież.

• Bylica piołun - Artemisia absinthium - ekstrakty z ziela mają działanie tonizujące, wzmacniające, antyseptyczne i regulujące przemianę materii. Wyciąg z ziela poprawia krążenie krwi w skórze, działa przeciwzapalnie.

• Oman - Inula - surowcem są korzenie, które zawierają inulinę, poliacetyleny, fitosterole i olejek eteryczny którego głównym składnikiem jest helenina. Ekstrakt działa odkażająco, niszczy także pierwotniaki i roztocza skórne. Na skórę działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Ekstrakty z korzenia szczególnie polecane są w pielęgnacji trądzików i łojotoku, przewlekłych liszajów skóry, pleśniawek, zapalenia mieszków włosowych i łojotokowego zapalenia skóry.

• Szałwia lekarska - Salvia officinalis - ekstrakt z liści działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowo. Zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych. Działa odkażająco, przeciwropnie, przeciwzapalnie, odwadniająco i przeciwwysiękowo. Stosowanie wyciągu z liści szałwii lekarskiej polecane jest przy pielęgnacji trądziku i opryszczki. Likwiduje także ropne zapalenia mieszków włosowych.

• Rozmaryn lekarski - Rosmarinus officinalis - ekstrakt z liści rozmarynu zawiera flawonoidy, olejki eteryczne, gorycze, alkaloidy, fitosterole, garbniki, kwasy fenolowe, saponiny. Rozmaryn jest sprawdzonym środkiem do pielęgnacji skóry i włosów.  Wyciągu z ziela używa się do płukania włosów i nacierania skóry głowy w przypadku słabych włosów z tendencją do wypadania oraz przy łysieniu. Wyciąg z liści rozmarynu stymuluje wzrost włosów.  Przywraca kolor zszarzałym włosom.

• Tymianek pospolity - Thymus vulgaris - ekstrakt z ziela tymianku jest stosowany w kosmetykach do skóry tłustej, mieszanej, ze stanami zapalnymi, tłustych włosów. Przeciwdziała łupieżowi.

• Muna-Muna - Minthostachys setosa - występuje od Kolumbii i Wenezueli na północy do Brazylii, Ekwadoru, Peru i Boliwii oraz północno-wschodniej części Argentyny. Głównym składnikiem rośliny jest olejek o zapachu miętowym zawierający głównie mentol, izomenton oraz liczne terpeny, a wśród nich geraniol, pulegon, linalol i alkohol izoamylowy.  Ekstrakt z części nadziemnej rośliny używany jest w kosmetyce ze względu na jego właściwości antyseptyczne, pomaga w zwalczaniu infekcji skórnych grzybiczych, bakteryjnych i  pasożytniczych (np. świerzb). Łagodzi stany zapalne wywołane podrażnieniem i alergią. Wzmaga ukrwienie skóry , która dzięki temu jest lepiej zaopatrzona w składniki odżywcze. Stosowany w kremach odmładzających i w preparatach do włosów wzmacniających skórę oraz włosy.

• Kolcorośl - Smilax sp. - jest to pnącze występujące  głównie w Amazonii. Kolcorośl wykorzystywana jest w stanach wyniszczenia organizmu jako roślina wspomagająca o wyjątkowych właściwościach wzmacniających, a także jako środek przeciwreumatyczny oraz przeciwzapalny. Znajduje zastosowanie w chorobach skóry, na przykład w łuszczycy, egzemy i trądziku.

• Lecytyna Lecithin – niezbędna do tworzenia liposomów, otrzymana z soi.
• D-pantenol  jest składnikiem skóry i włosów. Działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia. 
• Sorbitol – substancja nawilżająca i stabilizująca.
• Kwas cytrynowy Citric acid - regulator kwasowości. 

• Pirolidynokarboksylan cynku - Zinc PCA (Zinc Pyrrolidine Carboxylate) – Cynk aktywnie przeciwdziała nadmiernej produkcji łoju i reguluje wydzielanie sebum. Działa antybakteryjnie, wysuszająco i ściągająco, hamuje wzrost bakterii odpowiedzialnych za rozwój trądziku i powstawanie stanów zapalnych. Połączenie cynku z kwasem pirolidynokarboksylowym (będącym składnikiem naturalnego czynnika nawilżającego NMF) - zwiększa biodostępność i aktywność.

• Pirolidynokarboksylan miedzi - Copper PCA (Copper Pyrrolidine Carboxylate) – Miedź jest pierwiastkiem śladowym; jest niezbędny do syntezy włókien kolagenowych. Zastosowanie w kompleksie miedzi przeciwdziała degradacji kolagenu i powstawaniu blizn potrądzikowych. Połączenie z naturalnym czynnikiem nawilżającym znajdującym się w skórze - zwiększa biodostępność i aktywność.

Skład INCI: 
Aqua, Herb extracts: Arctium Lappa, Artemisia Absinthium, Inula, Salvia Officinalis, Rosmarinus Officinalis, Thymus Vulgaris, Minthostachys Setosa, Smilax Sp.; Propylene Glycol, Lecithin, D-panthenol, Sorbitol, Trilaureth-4-phosphate, Citric Acid, Zn-PCA, Cu-PCA, Phenoxyethanol,  Ethylhexylglycerin.

 Wygląd i konsystencja:
Jednorodna, nieprzezroczysta, rzadka ciecz, dopuszczalny niewielki osad

Barwa:
Jasnobeżowa do beżowej

Zapach:
Słaby, delikatny, charakterystyczny dla użytych surowców

 pH wyrobu: 5,30 – 6,80

gęstość 1.0 g/ml 

Zastosowanie:

ABC stosowania liposomów  

Ekstrakt przeciwłupieżowy stosowany jest w kosmetyce pielęgnacyjnej w emulsjach (mleczka, kremy, balsamy) oraz w żelach i płynach pielęgnacyjnych.Niezgodny z wyrobami spirytusowymi oraz detergentowymi - nie można łączyć z szamponami. 

Zalecane stężenie w kosmetykach - 3 - 7% (badania dermatologiczne nie stwierdziły niekorzystnego wpływu na cerę nawet przy 50% stężeniu, lecz ze względu na skuteczność działania polecane jest stężenie do 7%)

Zalecane pH gotowego kosmetyku - 4 - 8

Liposomy należy dodawać do gotowej emulsji - w fazie C otrzymywania kremów i mleczek, w temperaturze nieprzekraczającej 40ºC. 

Przykładowe receptury:

Odżywka do włosów tłustych
 

Serum do włosów tłustych.

 

Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych butelkach w temperaturze od 5 do 20ºC  

Produkt jest konserwowany chemicznie ponieważ liposomy są bardzo wrażliwe na działanie mikroorganizmów. Zastosowano kompleks konserwantów tak by były skuteczne i działały w minimalnym stężeniu.

Opinie o produkcie (5)

22 marca 2017

Kupując Ekstrakt przeciwłupieżowy nie spodziewałam się cudów, właściwie niewiele od niego oczekiwałam. Moja skóra nie toleruje wcierek, masek lub odżywek drogeryjnych i zawsze reaguje świądem, wzmożonym łupieżem z równoczesnym wypadaniem włosów. Ekstraktu używam od około trzech miesięcy. Dosyć regularnie co drugi dzień po myciu. Dodaje do hydrolatu z szałwii i tym spryskuję głowę. Po zużyciu ponad połowy buteleczki mogę śmiało stwierdzić, że w sporym stopniu ograniczył swędzenie i łupież włosy a moje włosy prawie się nie przetłuszczają. Dodam jeszcze, że włosy zauważalnie przestały wypadać (oczywiście poza delikatną naturalną wymianą) i sporo urosły.

9 kwietnia 2017

Witam, a mogę zapytać w jakiej proporcji dodaje Pani do hydrolatu z szałwi? Jestem zainteresowana a nie chciałabym przesadzić :)

24 kwietnia 2017

Sklep sugeruje stężenie ekstraktu 3-7% w gotowym kosmetyku. Ja dodaję okolo 5-7 % :)

2 czerwca 2019

Kolejna rewelacja z ZSK! Zero przetłuszczania się włosów, brak uporczywego swędzenia, łupież zniknął, włosy wzmocnione, świeże i nieoklapnięte. Żaden szampon czy lotion tak sobie nie poradził z moimi problemami. O wszelkich odżywkach mogę zapomnieć, więc robię sobie taką leczniczą wcierkę. Łączę ten surowiec z hydrolatem rumiankowym, wyciągiem z pokrzywy, wyciągiem ze skrzypu, D-pantenolem, ekstraktem z żeń-szenia, witaminą B3 i kropelką niezawodnego olejku eukaliptusowego. Naprawdę dobra rzecz mi wyszła :)

7 września 2019

Ktokolwiek wymyslil ta mieszanke jest geniuszem Kupilam na lupiez ale po przeczytaniu wlasciwosci tego specifiku postanowilam go uzyc na grzyba pazmokcia. Od roku uzywalam roznych sklepowych drogich specyfikow a poprawy nie bylo widac. Extact przeciwlupiezowy zdzialal cuda. Wydaje mi sie ze w 3 tygodnie poradzil sobie z upartym grzybem ale uzywam go juz 6 tydzien bo plytka pazmokcia ciagle nie wyglada naklepiej. Stracila swoj koszmarny zolto brazowy kolor ale zdrowego rozowego jej daleko - jest bialawa tam gdzie grzyb zagoscil. Mysle jednkal ze to dlatego ze grzyb zniszczyl strukture plytki ktora sie tez 'odklejila' czesciowo od paznokcia. Mam wraznie ze grzyb sie jednak wyleczyl i pazmokiec odrosnie zdrowy. Wpuszczalam 2 krople raz na dzien pod paznokiec a to co wyplynelo bokiem wtaralam w plytke. Polecam goraco kazdemu kto ma problem z grzybica paznokci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium