Ekstrakt na rozszerzone i pękające naczynia krwionośne

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: w następny dzień roboczy
Cena brutto: 8,90 zł 8.90
Cena netto: 7,24 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Liposomowy kompleks ekstraktów z kasztanowca zwyczajnego, oczaru wilgilijskiego oraz arniki górskiej wzmocniony witaminą C i rutyną. Doskonały do pielęgnacji cery  naczynkowej.

 Składniki: 

• Kasztanowiec zwyczajny Aesculus hippocastanum - Ekstrakt z kasztanowca stosowany w kosmetyce uzyskuje się z kwiatów, kory i liści. Bioflawonoidy zawarte w ekstrakcie hamują aktywność enzymu hialuronidazy, odpowiedzialnego za rozkład kwasu hialuronowego w skórze co powoduje szybsze starzenie się skóry. Inne zawarte w ekstrakcie składniki wraz z najbardziej znaną eskuliną zmiejszają nadmierną przepuszczalność naczyń włosowatych i przywracają ich elastyczność. Przywracając właściwą elastyczność ścianom włośniczek poprawią tym samym krążenie. Ponad to ekstrakt działa przeciwświądowo, przeciwobrzękowo. Jest też naturalnym filtrem słonecznym absorbującym promieniowanie UVB.
• Oczar wilgilijski Hamamelis virginiana - ekstrakt z kory i liści zawiera dużo garbników, flawonoidy, kwas galusowy i elagowy, leukoantocyjanidy, saponiny i taniny. Posiada właściwości ściągające, przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, kojące podrażnienia skórne, przy nadwrażliwości na różne składniki kosmetyków. Działa przyśpieszająco na gojenie oparzeń także słonecznych, trudno gojących się ran pożylakowych, siniaków wylewów podskórnych oraz zapobiega infekcją. Ekstrakt doskonale sprawdza się przy pielęgnacji cery zarówno z siatką rozszerzonych naczyń jak i cery z rozszerzonymi porami. Ujędrnia przez poprawę krążenia podskórnego i ukrwienia skóry, poprawia elastyczność naczyń włosowatych, zmniejsza ich kruchość.
• Arnika górska Arnica montana - ekstrakt z kwiatów arniki stosuje się na stłuczenia, obrzęki, krwiaki, wybroczyny, stany zapalne skóry. Działa przeciwzapalnie, regenerująco, łagodzą podrażnienia, oczyszczają, zmniejszają obrzęki. Stosowane w preparatach kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji cery z tendencjami do rozszerzania i pękania naczyń krwionośnych oraz przy zanieczyszczonej tłustej skórze. Także w kremach pod opuchnięte oczy.
• Lecytyna lecithin – niezbędna do tworzenia liposomów, otrzymana z soi.
• D-pantenol - jest składnikiem skóry i włosów. Działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia. 
• Sorbitol – substancja nawilżająca i stabilizująca.
• Kwas askorbinowy ascorbic acid witamina C: jeden z najefektywniejszych naturalnych przeciwutleniaczy, efektywnie chroni komórki skóry przed atakiem wolnych rodników, uczestniczy w syntezie elastyny i kolagenu, zapewnia delikatne działanie przeciwbakteryjne.
• Rutyna rutin - wyizolowana z ziela ruty zwyczajnej Ruta graveolens. Rutyna działa antyseptycznie, przeciwzapalnie. Jest inhibitorem enzymu elastazy i kolagenazy czyli hamuje aktywność enzymów degradujących kolagen i elastynę. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Jak większość flawonoidów ma właściwości uszczelniające naczynia i przeciwwysiękowe. Zapobiega, spowalnia utlenianie witaminy C (przedłuża tym samym jej działanie).

Skład INCI: 

aqua - cas. 7732-18-5, zaw. > 50% aesculus hippocastanum seed extract - cas. 8053-39-2, zaw. 1 - 5% hamamelis virginiana bark extract - cas. 84696-19-5, zaw. 1 - 5% arnica montana flower extract - cas. 68990-11-4, zaw. 1 - 5% propylene glycol - cas. 57-55-6, zaw. 10 - 20% lecithin - cas. 8002-43-5 / 8030-76-0, zaw. 1 - 5% panthenol - cas. 81-13-0 / 16485-10-2, zaw. 1 - 5% trilaureth-4 phosphate - cas. 31800-90-5, zaw. 1 - 5% sorbitol - cas. 50-70-4/ 1259528-21-6, zaw. 5 - 10% citric acid - cas. 77-92-9 / 5949-29-1, zaw. 0,1 - 1% ascorbic acid - cas. 50-81-7 / 62624-30-0, zaw. 0,1 - 1% rutin - cas. 153-18-4 / 130603-71-4, zaw. 0,1 - 1%, benzyl alcohol - cas. 100-51-6, zaw. 0,1 - 1% ethylhexylglycerin - cas. 70445-33-9, zaw. < 0,1%

Wygląd i konsystencja:

Jednorodna, nieprzezroczysta, rzadka ciecz, dopuszczalny niewielki osad
Barwa:

Jasnobeżowa do jasnobrązowej.

Zapach:

Słaby, delikatny, charakterystyczny dla użytych surowców

pH wyrobu: 5,30 – 6,80

gęstość 1.0 g/ml 

Zastosowanie:

ABC stosowania liposomów  

Ekstrakt antycellulitowy stosowany jest w kosmetyce pielęgnacyjnej w emulsjach (mleczka, kremy, balsamy) oraz w żelach i płynach pielęgnacyjnych. Niezgodny z wyrobami spirytusowymi oraz detergentowymi. 

Zalecane stężenie w kosmetykach - 3 - 7% (badania dermatologiczne nie stwierdziły niekorzystnego wpływu na cerę nawet przy 50% stężeniu, lecz ze względu na skuteczność działania polecane jest stężenie do 7%)

Zalecane pH gotowego kosmetyku - 4 - 8

Liposomy należy dodawać do gotowej emulsji - w fazie C otrzymywania kremów i mleczek, w temperaturze nieprzekraczającej 40ºC. 

Przechowywanie:

W szczelnie zamkniętych butelkach w temperaturze od 5 do 20ºC  

Produkt jest konserwowany chemicznie ponieważ liposomy są bardzo wrażliwe na działanie mikroorganizmów. Zastosowano kompleks konserwantów tak by były skuteczne i działały w minimalnym stężeniu.

Opinie o produkcie (16)

13 października 2011

Ekstrakt na naczynka stosuję w formie toniku, rozcieńczony w hydrolacie. Lekko podrażnia mnie chyba któryś składnik, bo przez parę minut odczuwam b.delikatne pieczenie, ale to drobiazg nie mający wpływu na efekt działania ekstraktu, który jest cudny! Dzielnie zwalcza nadmierny rumień na policzkach, a skóra po jego użyciu jest bardzo nawilżona i wygładzona. Jest baaardzo wydajny.

13 października 2011

Stosuję w ekspresowym serum, mieszanym na dłoni: kropla żelu hialuronowego, niacynamid, ekstrakt na naczynka i 2 krople wybranego oleju - czerwnienię się teraz bardzo sporadycznie - cudo.

6 stycznia 2012

Używam do kremu 7 witamin na noc i porzeczkowego, również do serum 10% SAP. Jestem bardzo zadowolona, naczynka się zmniejszają, już się tak nie czerwienię na mrozie, nie muszę już używać tyle zielonego korektora pod makijaż ;). Jedynym minusem jest delikatne pieczenie, o czym wspomniała już anula.ga. Pieczenie występuje i u mnie i u mojej mamy, ale da się przeżyć i nie zmienia to faktu, że ekstrakt naprawdę działa :)

17 stycznia 2012

Olu a w jakich proporcjach dodajesz ekstrakt do kremu?

1 marca 2012

Magdo - zazwyczaj daję na oko, ale mniej-więcej wychodzi te zalecane 7% stężenia. Ostatnio nie dodawałam, bo podobno trzeba zrobić przerwę w codziennym używaniu i używać co 2-3 dni dla utrzymania efektu, chciałabym ponowić kurację miesięczną, ale nie wiem czy mogę. To samo tyczy się innych liposomów (dostałam w gratisie mitochondrialny - chciałam spróbować ale nie wiem czy mogę używać go codziennie). Czytałam ABC liposomów ale nic z tego nie wywnioskowałam, pisałam również maila do sklepu, ale chyba nie dotarł.

17 grudnia 2012

Zastosowałam ten ekstrakt z serum 10% SAP mieszanym na dłoni.Mam cerę mieszaną, naczynkową i wrażliwą i przyznam,że na początku zastosowania zbladła mi cera a po ok.1 min.zaczerwieniła się,po ok. 10 min.zobaczyłam piękną rozświetloną i bladą cerę.Jestem bardzo zadowolona z tej kombinacji i z pewnością będę dalej z niej korzystać.

9 stycznia 2013

bardzo dobry. dodalam do kremu, ktory zrobilam dla mojego meza. od tamtej pory stalo sie to moim &quot;obowiazkiem&quot; malzenskim ;)))

6 marca 2013

Mam naczynkową i bardzo wrażliwą cerę. Po aplikacji ekstraktu wszystkie naczynka stawały się bardzo widoczne. Początkowo przypisywałam ten efekt intensywnemu działaniu ekstraktu, ale podrażnienie nie ustępowało. Cera uspokoiła się dopiero po odstawieniu produktu.

22 marca 2013

Również stosuję w ekspresowym serum, mieszanym na dłoni: kropla żelu hialuronowego, kropla ekstraktu na naczynka i 2-4 krople wybranego olejku, na to kładę delikatny krem z kwasami PHA – budzę się rano z ładną &quot;bladą&quot; jednolitą cerą, wydaje mi się, że cienie pod oczami również się zmniejszyły. Przy pierwszym użyciu skóra się zaczerwieniła, ale nie wiem czy to od za dużej ilości ekstraktu czy kwasu hialuronowego. Zmniejszyłam proporcje i jest super.

29 kwietnia 2013

Jest supeeer!!!! Naprawde działa. Polecam każdemu kto ma problemy z naczynkami, albo się czerwieni. Moje ekspresowe serum to: ekstrakt na naczynka,kwas hialuronowy i elastyna (może tez być olejek-makadamia lub rycynowy). Proporcje sa na oko, mniej więcej jeden do jednego.

15 września 2013

świetny!!!!Stosuje go jako dodatek do kremu, również jako ekspresowe serum (przepis jak wyżej)i jako dodatek do balsamu(do kupionego w sklepie balsamu dodaję olej i ekstrakt)- naczynka na nogach zmniejszyły się bardzo a te większe są już mniej widoczne. Polecam!!!

18 maja 2014

Podobnie jak Frezja, podrażnia mnie, mam po nim zaczerwienioną skóre szkoda..

15 września 2014

Liposomów nie można łączyć na dłoni z czystym olejem, gdyż niszczy to liposomy.

11 lipca 2018

Skoro nie można łączyć z oleje to znaczy, że tylko z kremem?

16 maja 2019

Czy na naczynka na nogach ktoś używał? Można?

27 maja 2020

Ktoś napisał że nie można łączyć na dłoni z olejami bo zabija on lipsomy A jak to się ma do łączenia ich z olejem robiąc krem? Albo używając czystego oleju na wilgotną twarz zaraz po użyciu toniku z liposomami? Ktoś wie może?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium