Serum z filmem ochronnym

Bezolejowe, nawilżające, łagodzące podrażnienia serum z filmem ochronnym. Polecane szczególnie dla cery wrażliwej, dojrzałej, suchej a także jako baza pod makijaż. Wygładza skórę, zmniejsza widoczność suchych skórek.

Fitoskin zawarty w serum tworzy na skórze cienki, nieokluzyjny, elastyczny film ochronny, przypominający „drugą skórę”, który stanowi barierę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych (w tym pyłów zawieszonych, alergenów i czynników drażniących). Przy tym nie tworzy efektu maski i nie zaburza oddychania skórnego. Nie wykazuje działania drażniącego. Nie uczula. Ponadto wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, liftingujące. Efekt napięcia skóry jest dostrzegalny od razu po aplikacji kosmetyku z roślinnym filmem ochronnym. Skóra jest wygładzona, jej pory mniej widoczne, zmarszczki zostają spłycone. Powoduje przedłużenie trwałości makijażu.

Dodatek D-pantenolu, aloesu, kwasu hialuronowego i mleczanu sodu decydują o silnym działaniu nawilżającym. Oprócz tego hydrolat rumiankowy, aloes, flawanony mięty, mleczan sodu i alantoina działają łagodząco. Najmniejsze cząsteczki kwasu hialuronowego korzystnie wpływają na odbudowę uszkodzonego naskórka (otarta skóra ponownie pokrywa się nabłonkiem).

Zastosowanie hydrolatu bez konserwantu pozwala zminimalizować ilość konserwantów w kosmetyku, co jest wskazane przy wrażliwej cerze. Kosmetyk bez dodatkowego konserwantu powinien być przechowywany w lodówce i zużyty w przeciągu około 2 tygodni. Ewentualnie można go dodatkowo zakonserwować, np. 5 kroplami konserwantu FEOG. Wtedy serum można przechowywać poza lodówką. Jego termin ważności wynosi wtedy przynajmniej pół roku.

Serum najlepiej stosować pod makijaż, krem lub olej, zarówno na dzień i na noc.

Receptura:

Składnik

Stężenie [ % ]

Dla 30 g serum

Waga [ g ]

Objętość

Hydrolat rumiankowy bułgarski bez konserwantów

55,75

16,7

ok. 17 ml

Potrójny kwas hialuronowy 1,5 %

20

6

3 łyżeczki 2 ml

Wyciąg z aloesu zatężony 10-krotnie

10

3

1 łyżeczka 2 ml i 1 łyżeczka 1 ml

Mleczan sodu

5

1,5

ok. 1 łyżeczka 1 ml i 1 łyżeczka 0,5 ml

D-pantenol

5

1,5

ok. 1 łyżeczka 1 ml i 1 łyżeczka 0,5 ml

Flawanony mięty

3

0,9

ok. 1 łyżeczka 1 ml

Fitoskin – roślinny film ochronny

1

0,3

1 łyżeczka 1 ml

Alantoina

0,5

0,15

ok. 2 łyżeczki 0,05 ml (szczypta)

 

Opcjonalnie

FEOG

1

1,0

ok. 5 kropli

Guma ksantanowa

szczypta

 

Łyżeczki miarowe:

2 ml i 1 ml

0,5 ml

0,05 ml

 

Do odmierzania większych ilości płynów polecamy cylindry miarowe.

Wykonanie:

 

! Ważne, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek kosmetyku założyć jednorazowe rękawiczki ochronne i zdezynfekować narzędzia pracy: łyżeczki do odmierzania, zlewki itp. Jest to pomocne przy uzyskiwaniu produktu wolnego od zanieczyszczeń i bakterii.

 

  1. Do zlewki odmierzamy składniki:

- Hydrolat rumiankowy bułgarski bez konserwantów:  16,7 g – 17 ml
- Potrójny kwas hialuronowy:                                   6 g – 3 łyżeczki po 2 ml
- Wyciąg z aloesu zatężony 10-krotnie:                     3 g – 1 łyżeczka 2 ml i 1 łyżeczka 1 ml
- Mleczan sodu:                                                      1,5 g – ok. 1 łyżeczka po 1 ml i 1 łyżeczka po 0,5 ml
- D-pantenol:                                                         1,5 g – ok. 1 łyżeczka po 1 ml i 1 łyżeczka po 0,5 ml
- Flawanony mięty:                                                  0,9 g – ok. 1 łyżeczka 1 ml
- Fitoskin – roślinny film ochronny:                           0,3 g – 1 łyżeczka po 1 ml
- Alantoinę:                                                            0,15 g – ok. 2 łyżeczki po 0,05 ml (szczypta)
- konserwant FEOG (opcjonalnie):                            1 g – ok. 5 kropli

  1. Składniki w zlewce intensywnie mieszamy aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny. Jeśli któryś ze składników się nie rozpuści, zlewkę z mieszaniną można delikatnie podgrzać w kąpieli wodnej.
    Domową kąpiel wodną można otrzymać następująco: stawiamy garnek z wodą na kuchence i podgrzewamy. Należy wybrać garnek na tyle szeroki, aby później zmieściły się w nim obydwie zlewki. Poziom wody powinien wynosić około 2 - 3 cm. Wkładamy do niego zlewkę z odmierzonymi składnikami i delikatnie podgrzewamy, aż rozpuszczą się wszystkie składniki. Nie przegrzewać składników. Mieszanie składników serum w zlewce przyspieszy ewentualny proces rozpuszczania.
    Serum jest wodniste. Przez kroplomierz do olejków z butelki Amber wypływają pojedyncze kropelki serum. Jeśli chcemy je zagęścić, można dodać szczyptę gumy ksantanowej a następnie serum intensywnie wymieszać mieszadełkiem.
  1. Serum przenosimy do opakowania za pomocą pipetki 2 ml lub przelewamy prosto ze zlewki, jeśli to możliwe.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium