Roztwór mieszaniny kwasów HA 3:1

Ponieważ kwas hialuronowy wielkocząsteczowy działa najskuteczniej zmieszany wraz z kwasem niskocząsteczkowym polecamy przygotowanie wcześniej odpowiedniego roztworu i używanie go później we wszelkich recepturach z kwasem HA.

 

Aby otrzymać roztwór zawierający 1% kwasu HA wielkocząsteczkowego i 0.33% kwasu małocząsteczkowegno należy zmieszać składniki w następujących proporcjach:

 

Mieszanina 3:1 otrzymana z 1% roztworu kwasu HA
0.1g - 0.25ml kwasu małocząsteczkowego
65 ml
0.2 g - 0.5 ml
120 ml
0.4 g - 1 ml
220 ml

0.7 g - 1.75 ml

 

Ponieważ roztwór kwasu wielkocząsteczkowego posiada już konserwanty, mieszanina taka będzie trwalsza niż roztwór otrzymany poprzez zmieszanie kwasów wielko i małocząsteczkowych i rozpuszczenie w wodzie. (Surowiec ten jast bardzo podatny na zakażenie mikroorganizmami - jest to bardzo dobra pożywka dla grzybów i bakterii). 

Kwas HA małocząsteczkowy dostępny jest w opakowaniach 0.5 g więc można taką porcję podzielić na 5 części i zastosować do pięciu butelek kwasu 1% lub wzbogacić 120 ml roztworu (otrzymamy wtedy roztwór zawierający 1% kwasu HA wielkocząsteczkowego i 0.4% kwasu małocząsteczkowego)

W przypadku stosowania kwasów HA bez konserwantów polecamy robienie bardzo małych porcji (tygodniowych) i przechowywanie gotowych roztworów w lodówce.

 

Mieszanina 3:1 otrzymana z czystych kwasów HA
0.1g - 0.25ml kwasu małocząsteczkowego
29.6ml wody
 
  porcja 30 ml
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium