Kokosowy peeling solny

Peeling do ciała na bazie gruboziarnistej soli z morza martwego i organicznego oleju kokosowego Virgin White. Najlepiej wykorzystać go podczas relaksujących kąpieli, delikatnie masując skórę. Pozostawia skórę natłuszoną i nawilżoną.

Peeling mechaniczny pomaga złuszczyć martwą warstwę naskórka, pobudza mikrokrążenie skórne i dotlenia skórę. Dzięki niemu wyrównuje się koloryt skóry, która staje się bardziej elastyczna i gładka.

Kąpiele z kosmetykami zawierającymi sól z morza martwego pomagają w  usuwaniu zmęczenia, relaksują i uspokajają. Wspomagają zabiegi odchudzające, zmniejszają efekt “skórki pomarańczowej” oraz rozstępy.

Organiczny olej kokosowy Virgin White jest ceniony ze względu na intensywny zapach kokosowy. Sprawdza się przy bardzo suchej, pękającej a także dojrzalej, uszkodzonej przez słońce skórze, przy atopowym zapaleniu skóry. Daje uczucie chłodu, uspokaja skórę nadmiernie podrażnioną i swędzącą.

 

Receptura dla około 100 ml peelingu:

Składnik

Stężenie [ % ]

Waga [ g ]

Objętość [ ml ]

Sól z morza martwego

71,5

100

około 90

Organiczny olej kokosowy Virgin White

28,5

40

około 44

 

Wykonanie:

 

! Ważne, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek kosmetyku założyć jednorazowe rękawiczki ochronne i zdezynfekować narzędzia pracy: łyżeczki do odmierzania, opakowanie. Jest to pomocne przy uzyskiwaniu produktu wolnego od zanieczyszczeń i bakterii.

Kosmetyk od razu można wykonać w bezbarwnym słoiku PET 100 ml, gdy olej kokosowy jest w postaci płynnej i łatwo może wpłynąć między kryształki soli. Nie jest wtedy konieczne intensywne mieszanie. Olej kokosowy Virgin White tężeje w temperaturze poniżej 25°C i wtedy konieczne może być jego delikatne podgrzanie w łaźni wodnej.

  1. W opakowaniu umieszczamy sól z morza martwego (100 g – ok. 90 ml).

  2. Do opakowania przelewamy olej kokosowy Virgin White (40 g – ok. 44 ml).

  3. W razie potrzeby, całość delikatnie mieszamy łyżeczką.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium