Emolient do kąpieli

Łatwy w wykonaniu emolient do kąpieli, bez parafiny, konserwantów, sztucznych kompozycji zapachowych. Bazuje na olejach roślinnych zimnotłoczonych. Idealny dla osób o suchej, wrażliwej skórze, w przypadku problemów z AZS.

Wystarczy dodać do kąpieli kilka mililitrów emolientu, aby wzmocnić barierę ochronną skóry, nawilżyć ją i natłuścić. Najlepiej wlać odpowiednią ilość kosmetyku pod strumień ciepłej wody, aby emolient odpowiednio się rozpuścił i połączył z wodą. Aby odmierzyć właściwą ilość emolientu, można posłużyć się którąś z mniejszych łyżeczek z zestawu łyżeczek miarowych 100, 50, 10, 5 i 1 ml. Polecamy dobrać potrzebną ilość emolientu w zależności od ilości wody w wannie. Powinno sprawdzić się kilka mililitrów kosmetyku na kąpiel. Taki emolient może być również używany do oczyszczania skóry twarzy i ciała podczas kąpieli – jako olejek myjący.

Emolient bazuje na roślinnych olejach zimnotłoczonych. Oleje ze słodkich migdałów i czarnej porzeczki są chętnie wykorzystywany w kosmetykach dla dzieci. Używa się ich przy zwalczaniu egzemy i łuszczycy, w przypadku suchej, wrażliwej skóry. Olej ze słodkich migdałów jest bardzo łagodny, dobrze się wchłania, działa kojąco na skórę. Olej z nasion czarnej porzeczki wzmaga system immunologiczny, działa jako środek przeciwzapalny.

Dzięki SLP na powierzchni wody nie tworzą się tłuste plamy a kosmetyk równomiernie rozprasza się w wodzie. SLP jest emulgatorem pochodzenia roślinnego, znajdującym zastosowanie, m.in. przy produkcji kosmetyków dla dzieci.

Kosmetyk jest zabezpieczony przed utlenianiem dzięki dodatkowi witaminy E. Ponadto witamina E działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie się ran i regenerację naskórka. Chroni przed wysuszeniem i osłabieniem elastyczności naskórka.

 

Receptura dla około 200 ml emolientu:

Składnik

Stężenie [ % ]

Waga [ g ]

Objętość [ ml ]

Olej ze słodkich migdałów rafinowany

56

103

115

Olej z nasion czarnej porzeczki rafinowany

30

54

60

SLP

9

16

16

Witamina E

5

9

9

 

Wykonanie:

 

! Ważne, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek kosmetyku założyć jednorazowe rękawiczki ochronne i zdezynfekować narzędzia pracy: łyżeczki do odmierzania, opakowanie. Jest to pomocne przy uzyskiwaniu produktu wolnego od zanieczyszczeń i bakterii.

  1. Odmierzamy i umieszczamy w zlewce wszystkie składniki:
  • Olej ze słodkich migdałów rafinowany: 115 ml (103 g) – łyżeczka 100 ml i łyżeczka 15 ml lub opakowanie 115 ml
  • Olej z czarnej porzeczki rafinowany: 60 ml (54 g) – łyżeczki 50 ml i łyżeczka 10 ml lub opakowanie 60 ml
  • SLP: 16 ml (16 g) – łyżeczka 15 ml i łyżeczka 1 ml
  • Witamina E: 9 ml (9 g) – łyżeczka 5 ml i 4 łyżeczki 1 ml
  1. Całość mieszamy bagietką lub łyżeczką.

  2. Do opakowania na emolient wkładamy lejek.
  1. Przelewamy zawartość zlewki do opakowania na emolient.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium