|
Masło Kakaowe ORGANICZNE
INCI Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter Masło to otrzymuje się z owoców kakaowca Theobroma cacao. Pochodzi z wilgotnych lasów tropikalnych Ameryki Południowej i Środkowej, poza tym jest szeroko rozpowszechniony w uprawie. Obecnie największymi producentami kakao są kraje afrykańskie, zlokalizowane u wybrzeży Zatoki Gwinejskiej (Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Nigeria). Plantacje znajdują się także w obszarach równikowych Azji oraz Ameryki Środkowej (Ekwador, Brazylia, Dominikana, Kolumbia, Meksyk). Owoce po ok. pięciomiesięcznym okresie dojrzewania są ścinane. W celu uzyskania masła kakaowego oczyszczone ziarna poddaje się kolejno procesom fermentacji, suszenia, prażenia, mielenia na miazgę kakaową, a następnie tłoczenia. Pozostałość, wykorzystywana jest do produkcji kakao.
Produkt posiada Certyfikat organizacji Soil Association
Koncentracja w kosmetyku Do 100% Olej ten może być stosowany bezpośrednio na skórę.
Postać Jest to tłuszcz o konsystencji masła, kruche, jasnożółte o przyjemnym,charakterystycznym zapachu kakao i łagodnym smaku. Skład - glicerydy wyższych kwasów tłuszczowych; - wolne kwasy tłuszczowe (kwas palmitynowy, kwas stearynowy, oleinowy, kwas linolowy) - sterole roślinne; - tokoferole; Zastosowanie Masło kakaowe zastosowane wykazuje działanie natłuszczające, nawilżające oraz ochraniające (emolient). Jest biozgodne ze skórą człowieka, oznacza to, że składniki w nim zawarte są przez skórę tolerowane i łatwo wchłaniane, nie powodują alergii kontaktowej. Masło kakaowe znajduje zastosowanie w wielu produktach kosmetycznych. W preparatach kosmetycznych chętnie stosowane jest w połączeniu z lanoliną. Masło kakaowe znosi lepkość lanoliny, natomiast lanolina ułatwia przenikanie tego tłuszczu w głąb skóry. Doskonały do masażu, nadaje emulsjom twardość, stąd chętnie używany w tzw. masłach do ciała- dodatkowym atutem jest wspaniały zapach czekolady. Masło kakaowe jest też powszechnie stosowane w produkcji mydeł. Masło kakaowe jest zbyt twarde żeby mogło być od razu stosowane na skórę, topi się co prawda pod wpływem ciepła ciała ale bardzo ciężko (przy użyciu noża) można go wyjąć z opakowania. W celu rozmiękczenia zalecamy stopić go i dodać ok. 10 - 20% płynnego oleju roślinnego.
Liczba zmydlania 136 mg NaOH / g oleju Przechowywanie W lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci. Opinie o produkcie (4)Magda Chwiedor 2010-12-08 Arch25-10-2011 21:41:40
Rewelacyjnie działa jako kuracja odżywcza do moich zniszczonych włosów. Pachnie cudownie. Zuzia01-02-2012 10:01:53
Masło ma przyjemny zapach, jak prawdziwe gorzkie kakao (nie czekolada). Po wyjęciu z lodówki nie rozpuszcza się zbyt dobrze w dłoniach, trzeba je troszkę podgrzać. Stosuję na noc,jako krem do stóp.Jest fajne, jednak bardziej polecałabym kokosowe:) Amanda26-04-2012 19:51:48
Zakochałam się w tym masełku :D jest świetne. Ślicznie pachnie tak delikatnie kakaem i ma fajny smak :) musiałam spróbować. Idealnie nawilża suchą skórę. Fajnie nawilża włosy, zmniesza puszenie :) |
|


Ola Goławska 2010-12-24 Archiw
Masło działa odchudzająco. Zastępuje czekoladę,, wspaniały zapach cieszy zmysły i pozwala "bezgrzesznie" opanować apetyt na słodkości. A poza tym wspaniale pielęgnuje skórę.