Olejek miętowy ORGANICZNY

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: w następny dzień roboczy
Cena brutto: 12,90 zł

Cena regularna:

12.90
Cena netto: 10,49 zł

Cena regularna:

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Mięta pieprzowa Mentha Piperita   jest byliną o charakterystycznym silnym zapachu. Rośnie na bagnistych łąkach, rowach i polach. Łodygę ma silnie owłosioną, liście są o bardzo zmiennym wyglądzie jajowate, eliptyczne lub podługowate owłosione, kwiaty barwy różowej. Roślina kwitnie od lipca do września. W Polsce jest gatunkiem pospolitym. Nazwa rodzajowa pochodzi od imienia greckiej nimfy Mintho, która została zamieniona w roślinę - miętę. Mięta jest rośliną przyprawową. Dawniej dodawano ją do mleka, powstrzymując jego kwaśnienie. Dobrze rośnie na ubogich, wilgotnych glebach w pełnym słońcu.


Surowiec: liść folium. Olejek otrzymywany w procesie destylacji z parą wodną.
Lotność: olejek lotny, nuta zapachowa górna.
Kolor/konsystencja: bezbarwny/rzadki
Komponuje się z: bazylią, geranium, jaśminem, lawendą.

Działanie i zastosowanie: Olejek miętowy stosuje się do inhalacji przy przeziębieniach i grypie, często w połączeniu z olejkiem lawendowym. Bardzo dobrze udrażnia kanały nosowe i zatoki. Kąpiele z dodatkiem olejku miętowego (5-6 kropli na wannę wody) wzmacniają i pobudzają organizm, korzystnie wpływając na układ oddechowy oraz system nerwowy, mają działanie rozgrzewające i antyreumatyczne.  
Parówka z olejkiem miętowym łagodnie oczyszcza skórę zwłaszcza trądzikową. Zimne kompresy z olejków miętowego i lawendowego przykłada się na czoło przy bólach głowy. Mocny zapach olejku miętowego działa odstraszająco na owady i gryzonie, dla spotęgowania efektu można połączyć go np. z olejkiem eukaliptusowym. 

Olejek eteryczny ma zapach świeżo parzonej herbatki miętowej.
 
Uwagi: Zbyt długie i nadmierne zażywanie mięty może spowodować zakłócenia snu i bezsenność. Nie stosować bez rozcieńczenia. Nie stosowania podczas ciąży i u dzieci.

Opinie o produkcie (2)

20 czerwca 2013

Szukałam szamponu miętowego, niepotrzebnie. Po dodaniu kilku kropli do kosmetyku (balsamu, szamponu) - poza zapachem - uzyskuje się efekt chłodzenia, w sam raz na lato! P.S. Odstrasza komary:)

26 stycznia 2018

Czy można go stosować doustnie, np. w domowej paście do zębów albo płynie do płukania ust?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium