Liposomy dla cery dojrzałej - ceramid 6 + pochodna hydroksyproliny
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Surowiec liposomowy zawierający ceramid 6 (składnik bariery lipidowej skóry) oraz lipidową pochodną hydroksyproliny (głównego składnika kolagenu). Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, zapobiega powstawaniu, spłyca istniejące, ujędrnia cerę, rozjaśnia, wygładza.
10 ml zawiesiny liposomów zawierających poniższe składniki.
Składniki:
• Ceramid 6 Ceramide 6 - Ceramidy są to tłuszcze uszczelniające przestrzeń międzykomórkową w naskórku – są składnikiem cementu międzykomórkowego, bariera ta chroni przed transepidermalną utratą wody (TEWL). Ilość ceramidów w naszej skórze maleje wraz z wiekiem oraz u osób cierpiących na alergie czy łuszczycę. Ceramid 6 jest identyczny z ludzkimi ceramidami i przez to jest szczególnie polecany do pielęgnacji suchej i delikatnej skóry. Ceramid 6 wyróżnia się z pośród innych ceramidów budową podobną do kwasów AHA – kwas tłuszczowy w tym związku jest hydroksylowany w pozycji α tak jak w kwasach AHA. Dzięki temu ceramid 6 normalizuje naturalne złuszczanie skóry, w efekcie cera staje się bardziej gładka i miękka. Jako naturalny składnik lipidowej bariery skórnej znajduje zastosowanie jako środek delikatnie złuszczający w produktach przeznaczonych do cery wrażliwej. Ceramid 6 odmładza skórę szarą, zniszczoną, zmęczoną oraz zmniejsza pojawianie się zmarszczek.
• Dipalmitynian hydroksyproliny Dipalmitoyl Hydroxyproline – substancja czynna otrzymywana z roślin o działaniu przeciwzmarszczkowym i nawilżającym. Pochodna hydroksyproliny (głównego składnika kolagenu) przeciwdziała osłabieniu kolagenowej sieci, hamuje enzymatyczny rozkład elastyny oraz zabezpiecza fibroblasty przed wolnymi rodnikami. Badania naukowe wskazują, że w przypadku ochrony włókien kolagenowych i elastynowych lipidowa pochodna hydroksyproliny jest skuteczniejsza od witamny C a pod względem wymiatania wolnych rodników jej dorównuje.
• Lecytyna lecithin – niezbędna do tworzenia liposomów, otrzymana z soi.
• D-pantenol - jest składnikiem skóry i włosów. Działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia.
• Sorbitol – substancja nawilżająca i stabilizująca.
Skład INCI:
aqua - cas. 7732-18-5, zaw. > 70% lecithin - cas. 8002-43-5 / 8030-76-0, zaw. 1 - 5% panthenol - cas. 81-13-0 / 16485-10-2, zaw. 1 - 5% sorbitol - cas. 50-70-4/ 1259528-21-6, zaw. 1 - 5% trilaureth-4 phosphate - cas. 31800-90-5, zaw. 1 - 5% phenoxyethanol - cas. 122-99-6, zaw. 0,5 - 1 % dipalmitoyl hydroxyproline - cas. 41672-81-5, zaw. 0,5 - 1%,sodium carbomer - cas. 73298-57-4, zaw. 0,1 - 0,5% ceramide ap - cas. 100403-19-8, zaw. 0,1 - 0,5% palmitoyl tetrapeptide - cas. --, zaw. < 0,1% ethylhexylglycerin - cas. 70445-33-9, zaw. < 0,1%
Wygląd i konsystencja:
Jednorodna, nieprzezroczysta, gęsta ciecz, dopuszczalny niewielki osad
Barwa:
Beżowa
Zapach:
Słaby, delikatny, charakterystyczny dla użytych surowców
pH wyrobu: 5,30 – 6,80
gęstość 1.0 g/ml
Zastosowanie:
ABC stosowania liposomów
Surowce liposomowe stosowane są w kosmetyce pielęgnacyjnej w emulsjach (mleczka, kremy, balsamy) oraz w żelach i płynach pielęgnacyjnych. Niezgodny z wyrobami spirytusowymi oraz detergentowymi.
Zalecane stężenie w kosmetykach - 3 - 7% (badania dermatologiczne nie stwierdziły niekorzystnego wpływu na cerę nawet przy 50% stężeniu, lecz ze względu na skuteczność działania polecane jest stężenie do 7%)
Zalecane pH gotowego kosmetyku - 4 - 8
Liposomy należy dodawać do gotowej emulsji - w fazie C otrzymywania kremów i mleczek, w temperaturze nieprzekraczającej 40ºC.
Delikatny, uspokajający krem na noc
Liposomowy eliksir dla cery dojrzałej.
Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych butelkach w temperaturze od 5 do 20ºC
Produkt jest konserwowany chemicznie ponieważ liposomy są bardzo wrażliwe na działanie mikroorganizmów. Zastosowano kompleks konserwantów tak by były skuteczne i działały w minimalnym stężeniu.
Asia
Liposomy to chyba mój ulubiony półprodukt, działają praktycznie od pierwszego użycia, wystarczy zastosować je na noc, żeby obudzić się rano z nieco inną, ładniejszą twarzą :). Te liposomy kupiłam z myślą o ceramidach, które pomogłyby mi zatrzymać wodę w skórze. Szczególnie przesuszone miałam czoło (wspomnienie po maściach na trądzik), umiałam je dobrze nawilżyć kwasem hialuronowym, ale ten niestety jak każdy humektant szybko uciekał ze skóry, emolient zatrzymywał wilgoć tylko przez czas, podczas którego leżał na skórze, po dokładnym umyciu twarzy znów stawała się sucha. Kilkukrotne zastosowanie tych liposomów, kwasu hialuronowego i emolientu (w tej kolejności) okazało się być strzałem w dziesiątkę :). W końcu czuję, że moja skóra jest idealnie nawilżona, nawet po umyciu nie czuję ściągnięcia, przy okazji stała się mięciutka, bardziej matowa (wcześniej błyszczała się od suchości) i taka jakby bardziej gęsta :).
Katarzyna D.
Asiu a jak stosowałaś liposomy? W surowej postaci czy jakaś recepturę robiłaś?
Małgorzata Cieślak
Czy można prosić o przepis na serum z lipisomami?
Grzegorz@zrobsobiekrem.pl
Dzień dobry, Liposomy dodajemy do kosmetyków z fazą wodną oraz olejową, czyli do kremów, serum emulsyjnych itd. Najprościej doda je Pani do naszej bazy 1-1-3 (np.na 50ml - 10ml bazy, 10ml wybranego oleju, 23ml wybranego hydrolatu, 7ml liposomów) lub kremobazy (np.na 50 ml 30ml bazy, 10ml hydrolatu, 3 ml oleju, 7ml liposomów).