Kwas askorbinowy - Witamina C
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Podstawowa, biologicznie czynna postać witaminy C - kwas askorbinowy. Witamina C stymuluje lepsze ukrwienie skóry, poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę, i wpływa na spłycenie zmarszczek. Obecność kwasu askorbinowego powoduje regenerację witaminy E. Witamina C zalecana jest przy także przy pielęgnacji cery trądzikowej i po kąpielach słonecznych.
INCI Ascorbic Acid
Postać
Zastosowanie
- jeden z najefektywniejszych naturalnych przeciwutleniaczy
- efektywnie chroni komórki skóry przed atakiem wolnych rodników
- uczestniczy w syntezie elastyny i kolagenu
- zapewnia delikatne działanie przeciwbakteryjne
- zmniejsza przetłuszczanie się włosów
Dodawać do kosmetyków w temperaturze poniżej 40-45°C
Stosować środki chelatujące np. kwas laktobionowy, glukonolakton lub EDTA w celu zabezpieczenia witaminy C przed jonami metali. Produkt powinien mieć pH poniżej 3.
Przechowywanie
Serum z 15% witaminą C
angeeel88
Dla mojej mieszanej, trądzikowej, szarej cery z przebarwieniami jest jak znalazł. Moja skóra od razu pokochała tą witaminkę zwłaszcza w ekspresowym serum z witaminą c. Skóra twarzy nabrała takiego subtelnego blasku, uspokoiła się, rozjaśniła, jest o wiele gładsza i niespodzianki bardzo rzadko się pojawiają.
angeeel88
Dla mojej mieszanej, trądzikowej, szarej cery z przebarwieniami jest jak znalazł. Moja skóra od razu pokochała tą witaminkę zwłaszcza w ekspresowym serum z witaminą c. Skóra twarzy nabrała takiego subtelnego blasku, uspokoiła się, rozjaśniła, jest o wiele gładsza i niespodzianki bardzo rzadko się pojawiają.
Marta G.
Hej, witamina C jest idealna na lato - jej roztworem można smarować depilowane okolice bikini. Znacznie ogranicza powstawanie paskudnych czerwonych kropek. Może nie w 100%, ale gwarantuje zadowolenie, bo sama się borykam z tym problemem.
paulina1107
Hej Dziewczyny :) Chciałabym wiedzieć w jaki sposób stosujecie tą Witaminkę C? Witaminka jest w proszku, więc chciałabym się dowiedzieć, czy mieszacie z samą wodą? Również mam mieszaną i szarą cerę z przebarwieniami. Za odpowiedź z góry bardzo dziękuję.
sara sara1
Hej,tak Wit.C miesza się z wodą bo ona jest rozpuszczalna w wodzie oczywiscie demineralizowanej czy przegotowanej bo taka woda pozbawiona jest ciężkich składników i w miękkiej szybciej rozpuszcza się. Wit.C proszek mozna rozpuszczać w hydrolatach ,jesli nie chce się rozpuszczać szybko można wodę z witaminą C wstawić do łazni wodnej ( garneczek mały z wodą ) i zlewkę przykryć folią aluminiową by nie odparowywała woda ze zlewki a roztwór w zlewce mieszać podczas podgrzewania. Podgrzany roztwór w zlewce wówczas ma PH niskie od zera do 1 w skali zabarwienia papierka lakmusowego w oznaczeniu kwasu. Spokojnie bez obaw najbezpieczniej stosować 5% proszku wit.C wówczas ta witamina C działa na skórę nawilzająco,usuwa przebarwienia,pryszcze,zaskórniki,plamy czerwone po pryszczach,po naczynkach włosowatych,jest dobroczynna na wszystkie niedoskonałosci skóry. W wyzszych stęzeniach powyzej 5% proszek Wit.C działa już drażniąco na skórę - można wywołać uczulenia skóry, skórę można doprowadzić do stanu wrażliwości. Na forach czytałam ,że Wit C jest niestabilna w kosmetykach z tym nie zgadzam się.Robiłam doswiadczenie z tą Wit.C proszek i co okazało się ,że ta witamina C-proszek w roztworze wodnym w serum działa nawet 3 miesiące wszystkie składniki rozpuszczą się ulegną degradacji a roztwór wodny stanie się mocniejszy nawet jakby kwas nabiera mocy i działa silniej,oczywiscie odpowiednio przechowywany roztwór i zakonserwowany bo w wodzie potrafią zyć bakterie beztlenowe które psują kosmetyk ale kwasu nie psują one w mocno kwaśnym środowisku nie mają szans żyć
Aleksandra N.
Ja bym nie ryzykowała jak Sara Sara1. Jeżeli sklep zaleca zużyć wodny roztwór z kwasem ascorbinowym w przeciągu tygodnia przechowując go w ciemnej butelce w lodówce, to tak robię. Wszystkie poważne sklepy oraz producenci tej substancji zalecają to samo co ZSK. Ja kwasu askorbynowego używam w toniku z aloesem, hydrolatem z oczaru lub neroli/zielonej herbaty/itp i czasami ekstraktem z jabłka, przygotowuję niewielką ilość oczywiście chelatuję (glukonolaktonem) i zużywam maksymalnie w ciągu tygodnia. Ascorbic Acid bardzo łatwo utlenia się pod wpływem działania jonów metali, światła, powietrza. Chcemy aby nasze toniki, kremy, mleczka, sera działały ANTYOKSYDACYJNIE, więc po co tworzyć i wsmarowywać w skórę coś utlenionego??? Brrrr, horror! Jeżeli chcemy produkt dłuższej żywotności lub krem z wit.C to zastosujmy SAP (Sodium Ascorbyl Phosphate), MAP (Magnesium Ascorbyl Phosphate) lub Ascorbyl Palmitate - dwa z nich dostępne w ZSK albo All-in-one - świetny mix witamin. Bardzo łatwe w obsłudze i nie trzeba kupować środków chelatujących. Owszem, firmy kosmetyczne stosują kwas askorbylowy w swoich wyrobach (można przeczytać w składzie niektórych kosmetyków), ale jest on zabezpieczony opatentowanymi sposobami nam niedostępnymi. Używajmy to, co oferują sklepy w sposób bezpieczny. Czytajmy uważnie informacje zamieszczane przez sklepy, czytajmy karty techniczne producentów i stosujmy się do tych informacji a da to nam pewność, że nasze wyroby są dla nas bezpieczne.
Asia
Zrobiłam troszkę zmienione "Serum z 15% witaminą C" jestem zachwycona po pierwszym użyciu! skóra napięta, rozjaśniona niczym muśnięta rozświetlaczem! Czekam na dalsze efekty! :)
Katarzyna Owczarek
mozna mieszac z Vitaamina C?
Grzegorz@zrobsobiekrem.pl
Proszę o doprecyzowanie pytania , najlepiej na maila.
L
Czy jeżeli nie mam po niej podrażnienia to znaczy że nie działa? Bo mimo wrażliwej skóry i stężenia 20% nie czuję pieczenia, nie mam zaczerwienienia i martwię się czy nie działa. Rozpuszczam ją w hydrolacie różanym, dodaję edta, feog, ph jest niskie, przechowuje w ciemnej butelce i zaklejam ją folią aluminiową. Kolor płynu jak na razie wciąż jest przezroczysty.
Grzegorz@zrobsobiekrem.pl
Dzień dobry, świadczy to o dobrej tolerancji witaminy C, niektóre osoby tak dobrze ją tolerują i nie jest to powodem do obaw.