Hydrolat Oczarowy





Opis
INCI Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Flower Water
Bezbarwny płyn, o lekkim charakterystycznym "zielonym" zapachu o pH - 3.0 - 4.0.
Możliwy naturalny osad.
Kraj pochodzenia surowca - Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.
Hydrolat Oczarowy otrzymywany jest z kwiatów Hamamelis virginiana. Hydrolat oczarowy działa przeciwzapalnie. Dlatego też często stosowana jest, w formie okładów, na nadwyrężenia mięśni, trądzik, schorzenia oczne, wrzody skórne czy do ochrony słonecznej. Jest ona również składnikiem wielu preparatów na hemoroidy, dezodorantów, mydeł, kremów, pianek do golenia i generalnie produktów o właściwościach ściągających.
Licznie przeprowadzane badania naukowe potwierdzają następujące właściwości hydrolatu oczarowego:
- działanie przeciwbakteryjne, antyseptyczne (np. w postaci mieszaniny zawierającej 90% hydrolatu oczarowego i 5% mocznik, test okluzyjny potwierdził skuteczność przeciwko Staphilococcus aureus and Candida albicans)
- poprawa ogólnego krążenia krwi
- wzmocnienie i uszczelnianie naczyń krwionośnych
- właściwości ściągające, uśmierzające, przeciwpodrażnieniowe
- Hydrolat oczarowy stosuje się głównie w produktach do skóry wrażliwej i podrażnionej.
- Maksymalne zalecane dozowanie do 90% - należy ustalić pH gotowego produktu (za pomocą np. wodorowęglanu sodu)
Hydrolat o pojemności 200 ml obecnie jest w opakowaniu zastępczym - fioletowej plastikowej butelce.
Marta Osada
Używałam go z powodzeniem jakiś rok temu, teraz po przerwie wróciłam do niego i zaczął mnie uczulać niestety. Twarz mi czerwienieje i parzy. Używałam go w kremach i jako tonik, bardzo go lubiłam ale muszę poszukać zamiennika.
Mariola Pawłowska
Używam go od kilku lat do kremów, toników i balsamów. Działa na moją skórę kojąca, a miałam z nią problemy naczyniowe i trądzikowe. Dla mnie to najlepsza woda wśród hydrolatów,nawet bez rozcieńczenia.
Agnieszka Dietrych
w stężeniu 100% mnie uczula. Rozcieńczony działa trochę wysuszająco. Jednak nie dla mnie.
Martyna Paprotna
Bardzo mocny hydrolat, może uczulać. Twarz jest zaczerwieniona i parzy, na zaskórniki zadziała fajnie, na duże zmiany zwłaszcza ropne nie polecam. DObry jako dodatek do maseczek.
Alicja
hej! czy to normalne,że po użyciu hydrolatu oczarowego w roli toniku pojawia się pieczenie? ponadto zrobiłam krem na bazie tego hydrolatu, po nałożeniu początkowo super, natomiast po ok.30min odczuwam delikatne pieczenie. to kwestia tego,że potrzeba czasu,aby przyzwyczaić się do tego hydrolatu czy raczej powinnam z niego zrezygnować?
Kinga
Hydrolat Oczarowy ma odczyn kwaśny i może powodować chwilowe zaczerwienienia szczególnie na cerze nieprzyzwyczajonej do niskiego ph. Stosuję ten hydrolat spryskując sobie twarz mgiełką. Skóra się rumieni tylko wtedy, gdy używam go każdego dnia i w większej ilości. Alicjo, polecam zmniejszyć częstotliwość i ilość :) Skóra powinna się po pewnym czasie przyzwyczaić
Kinga S.
Nie dla mnie, piecze, ale też zapach mi nie odpowiada... przyznaję ,że długo stał w szafce i ostatnio resztę wylałam ;) zamówiłam hydrolat różany i jestem zadowolona :)
Monika
Ja tylko chciałam dodać, że on Was nie uczula, hydrolat oczarowy ma pH niższe niż skóra (ludzie często przy wyborze hydrolatów nie patrzą na ich pH co jest dużym błędem). Warto go rozcieńczyć. ;)
Julia
Zapach ma koszmarny. Próbowałam go rozcieńczyć i dodać olejku z drzewa herbacianego ale ten odór pozostał. Wylałam całą butelkę bo i tak bym go nie zużyła.
Basia
Po pewnym czasie zapach polubiłam , naprawde nie jest zły!! Na wrażliwą skóre może troche piec ale ten hydrolat działa!!
Weronika
Czym rozcieńczać hydrolat? Na przykład wodą destylowaną?
Grzegorz ZSK
Dzień dobry, tak, wodą destylowaną.