Ekstrakt z lukrecji gładkiej
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Ekstrakt z korzenia lukrecji gładkiej Glycyrrhiza glabra Ekstrakt z lukrecji działa przeciwutleniająco, bakteriostatycznie, przeciwalergicznie, przeciwzapalnie oraz chroni przed promieniowaniem UV. Ekstrakt zawiera przynajmniej 15% kwasu glicyryzynowego.
INCI Glycyrrhiza Glabra Root Extract
Ekstrakt w postaci brązowo-wiśniowego proszku, o charakterystycznym zapachu, rozpuszczalnego w wodzie.
Gęstość nasypowa około 0.5 g / ml
Ekstrakt stosuje się w kosmetykach w stężeniu od 2 do 5%
W korzeniu lukrecji gładkiej znajdują się liczne saponiny triterpenowe m.in. glicyryzyna, oraz jej sole wapniowe i potasowe, które w swym działaniu farmakologicznym są zbliżone do hormonów kortykosteroidowych o silnym działaniu przeciwzapalnym. W działaniu przeciwzapalnym tej rośliny biorą udział także flawonoidy oraz proestrogennie działające izoflawony, które są odpowiedzialne za przeciwbakteryjne działanie tego surowca. Ekstrakt z lukrecji działa przeciwutleniająco, bakteriostatycznie, przeciwalergicznie, przeciwzapalnie oraz chroni przed promieniowaniem UV. W przemyśle kosmetycznym ekstrakt z korzenia lukrecji używany jest w produkcji preparatów wybielających i rozjaśniających cerę. Ze względu na przeciwzapalne działanie wykorzystuje się w tonikach, żelach i kremach przeznaczonych do cery podrażnionej, zaczerwienionej bardzo wrażliwej. Ze względu na działanie przeciwbakteryjne także niezbędny w pielęgnacji cery tłustej, skłonnej do wyprysków.
Przechowywanie
Surowiec należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, chroniąc przed bezpośrednim światłem i wilgocią. Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Receptury:
Krem na naczynka z trokserutyną
Romana
Używam ekstraktu jako dodatku do toniku z glukonolaktonem. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna, ale mój ekstrakt bardzo źle się rozpuszcza. Tworzy kleiste grudki na mieszadełku, które nie znikają nawet po długim mieszaniu. Mało tego, po jakimś czasie z rozpuszczonego ekstraktu tworzy się osad na dnie pojemnika z tonikiem...
Katarzyna
Używam do produkcji toniku. Żeby się łatwiej rozpuścił mieszam z innym "proszkowym" produktem i dopiero dodaję do fazy wodnej. Ma jednak dla mnie duży minus - skóra po toniku z nim bardzo się klei. Używam w stężeniu 2%, więc aż boję się pomyśleć co by było by 5%