Ekstrakt z ananasa (BROMELAINA 1200 GDU)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: w następny dzień roboczy
Cena brutto: 10,90 zł 10.90
Cena netto: 8,86 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

W owocach ananasa znajduje się enzym z grupy proteaz zwany bromelainą. Enzym ten hydrolizuje białka i z tego powodu stosowany jest do wykonywania enzymatycznego peelingu oraz w kremach antycelulitowych, środkach wspomagajacych gojenie ran, kremach na blizny, kremach ułatwiających wchłanienie krwiaków. W medycynie stosowany jest w urazach sportowych, stanach zapalnych stawów, skutecznością dorównuje niesteroidowym lekom przeciwzapalnym.

 
INCI Ananas Comosus Fruit Powder 
 
Postać
Beżowy proszek, bardzo drobny o charakterystycznym zapachu, bardzo łatwo rozpuszczalny w wodzie.
Łyżeczka 5 ml waży około 3 g 
 
Skład
Ekstrakt z ananasa zawiera bromelainę o aktywności przynamniej na poziomie 1200 GDU (jednostek aktywności enzymu)
 
Zastosowanie w kosmetykach
Zalecane zastosowanie w kosmetykach, w produktach typu kremy do około 0.5%, maseczki do 2%. 
 
W owocach ananasa znajduje się enzym z grupy proteaz zwany bromelainą. Enzym ten hydrolizuje białka i z tego powodu stosowany jest do wykonywania enzymatycznego peelingu oraz w kremach antycelulitowych, środkach wspomagajacych gojenie ran, kremach na blizny, kremach ułatwiających wchłanienie krwiaków. Enzym zastosowany w maseczkach działa peelingująco, łagodząco, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. W medycynie stosowany jest w urazach sportowych, stanach zapalnych stawów, skutecznością dorównuje niesteroidowym lekom przeciwzapalnym.
 
Surowiec może powodowac podrażnienia i uczulenia szczególnie przy przekroczeniu zalecanego stężenia.  
  
Przechowywanie
Surowiec należy przechowywać w suchym miejscu, chroniąc przed wpływem bezpośredniego światła słonecznego.  

Receptury:
Peeling enzymatyczny

Opinie o produkcie (17)

28 września 2012

Bromelaina - godna podziwu. Enzym, który zależnie od tego jak go zastosujemy ma różne działanie. Ja osobiście uwielbiam stosować ją w maseczkach - idealne mikrozłuszczanie:) Natomiast w kremach...czasami za bardzo podrażnia. A i uwaga - nie łączyć z mocznikiem - rozkłada go do amoniaku :)

16 stycznia 2013

Bromelaina jest super do peelingu enzymatycznego. Robię go ze zmielonych płatków owsianych i mleka w proszku, dodaję bromelainę w stężeniu ok. 2%.

21 stycznia 2013

Bromelainy używam do peelingu enzymatycznego - rewelacyjnie oczyszcza skórę, nie podrażnia mnie

26 kwietnia 2013

świetny peeling, ale niestety za pierwszym razem wsypałam 2 razy za dużo. Podrażnił mnie ( zaczerwienienie, łuszczenie przez trzy dni)

26 sierpnia 2014

Witam mam pytanie dotyczące receptury. Ekstraktu z ananasa chciałabym dodać do maści na bliznę pooperacyjną. Ile powinnam dodać ekstraktu?

8 czerwca 2016

Czy tą bromelaine można stosować do użytku wewnętrznego?

7 maja 2017

Łączę bromelainę z mlekiem w proszku (przepis znaleziony na jakimś blogu) i mam delikatny, ale złuszczający peeling-maseczkę. Zaczęłam od stężenia ok. 2% ale teraz używam ok. 4%, gdyż na moją mieszaną, zanieczyszczoną skórę był za słaby. Podczas stosowania odczuwam lekkie pieczenie, jednak po zmyciu nie mam żadnych zaczerwienień, wszystkie suche skórki są zniwelowane a skórę można łatwo oczyścić z zaskórników. Jest to bardzo tani, wydajny a co najważniejsze skuteczny produkt. Polecam :)

22 stycznia 2019

Kolejny półprodukt konieczny w mojej pielęgnacji, którym jestem zachwycona i używam go od lat łącznie lub zamiennie z papainą, która ma takie samo dzialanie. Wystarczy szczypta do maseczki glinkowej i mamy świetny bardzo mocny peeling enzymatyczny. Niech was nie zwiodą doświadczenia z beznadziejnymi peelingami enzymatycznymi z drogerii po których nie ma efektów, bromelaina i papaina są bardzo mocne, przetrzymanie dłużej niż 20 min albo w ciut za wysokim stężeniu (a naprawdę wystarczą 3 szczypty do porcji maseczki!) powodują, że naskórek zostanie mocno i głęboko rozpuszczony, a skóra będzie czerwona przez kilka dni. W odpowiednim stężeniu głębokość rozpuszczenia naskórka jest zależna od czasu przetrzymania maseczki (do 20 min to taki zadowalający standard), jest bardzo równomierne, efekty są od razu, skóra jest promienna, znikają powierzchowne przebarwienia. Skutki jak takie lepsze, łatwiejsze w obsludze kwasy hydroksylowe, dające od razu efekty, bez późniejszego łuszczenia. Skóra jest jak po porządnej mikrodermabrazji. Szczególnie upodobałam sobie stosowanie maseczek z bromelainą lub papainą kilka dni po nałożeniu peelingu z kwasem hydroksylowym - zawsze robila mi się skorupa i skóra nigdy się nie chciala złuszczyć ani nawet popękać, potrafilam się męczyć ze ściągniętą maską przez miesiąc, aż sama się nie zabralam za mechaniczne zadzieranie tego, oczywiście pod taką skorupą robiło mi się mnóstwo ropnych pryszczy, co skutecznie zniechęcało mnie do kwasów. Dzięki maseczkom enzymatycznym z półproduktami nałożonym na skorupę od razu mialam piękną, mięciutką i jednolitą skórę bez niepożądanej warstwy, omijało mnie również nieestetyczne łuszczenie, więc same plusy. Dodam, że proszki zawsze są suche i łatwe w obsludze, nie tak jak pozostale ekstrakty roślinne w zsk (niestety inne ekstrakty roślinne czy owocowe zawsze przychodziły zbrylone i nie dalo się z nimi pracować, z resztą nawet nie widzialam po nich efektów, więc osobiście uważam, że tylko bromelainę i papainę warto kupować, których efekty użytkowania widoczne są wyraźnie i od razu).

27 listopada 2019

Świetne maseczki wychodzą w połączeniu z mlekiem w proszku lub glinką. Taki proszek mieszam z łyżką jogurtu i trzymam 20 min. Używam w 2% stężeniu, żeby widzieć efekty. Skóra jest ekstra miękka, a suche skórki znikają.

12 maja 2022

Witam, czy ktoś może mi doradzić ile procent dać do pasty do zębów. Dziekuje

13 maja 2022

Dzień dobry, Niestety nie znamy proporcji w przypadku preparatów do zębów i jamy ustnej. Pozdrowienia

11 lipca 2023

Czy można łączyć papaine i bromelaine z kwasami np migdałowym w jednym produkcie? Czy te enzymy są stabilne także w niskim pH?

12 lipca 2023

Dzień dobry, jak najbardziej można, w środowisku kwaśnym działają najlepiej.

17 lipca 2023

A czy jako peeling należy pozostawić go nałożyć i pozostawić do wyschnięcia czy cały czas go zwilżać? Słyszałam jedna i drugą wersję, nie wiem jak w końcu jest

18 lipca 2023

Dzień dobry, wszystko zależy od receptury — jeżeli przygotuje Pani maskę-peeling z glinką to tak należy spryskiwać hydrolatem, natomiast zdecydowanie polecam Pani tą recepturę: https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/n/302 .

4 sierpnia 2023

Jeśli 5ml waży 3g to ile mam dodać ml bromelainy na50ml by otrzymać stężenie kolejno: 1%, 0.5% i 0.25%? nie umiem tego policzyć, proszę o pomoc

7 sierpnia 2023

Dzień dobry, Kolejno 0,5ml, 0,25ml, 0,125ml.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium