Baza samoemulgująca z oleju z pestek moreli
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Samoemulgujaca baza z oleju z pestek moreli jest w pełni naturalnym produktem pochodzenia roślinnego. Zastosowanie bazy w recepturach znacznie ułatwia tworzenie własnych kremów, pozwala na uproszczenie samej receptury i zrobienie kremu w jednym naczyniu. Powstałe emulsje są bardzo lekkie, jedwabiste w odczuciu.
INCI Glyceryl stearate citrate (and) sucrose stearate (and) sucrose distearate (and) polyglyceryl-4 cocoate (and) cetyl alcohol (and) sodium ricinoleate
Postać
Kremowe drobne kuleczki. Gestość nasypowa 0.4 g / ml (płaska łyżeczka od herbaty waży około 2 g)
Zastosowanie
Zalecane stężenie bazy - od 5 do 10% (zawartość fazy olejowej od 5 do 40%).
Zakres pH fazy wodnej od 3 do 11 (dla zawartości bazy powyżej 8%, przy mniejszej ilości bazy zakres pH od 5 do 11).
Samoemulgujaca baza z oleju z pestek moreli tworzy emulsje O/W. Dzieki innowacyjnemu składowi nie wymaga dodawania innych stabilizatorów emulsji (takich jak monostearynian glicerolu, alkohol cetylowy) oraz nie wymaga przygotowywania w oddzielnych pojemnikach fazy wodnej i fazy olejowej, nie wymaga też intensywnego mieszania (homogenizacji). Baza tworzy lamelarne emulsje podobne do lipidów w naskórku - stratum corneum, co zwiększa biodostępność składników aktywnych zawartych w produkcie.
Baza samoemulgująca może być także stosowana jako emulgator w procesie standardowego otrzymywania emulsji metodą na gorąco (w tej metodzie bazę nalezy dodać do fazy wodnej i powoli mieszać, po utworzeniu jednorodnej emulsji mozna dodać gorącą fazę olejową i postepować już zgodnie ze zwykłą procedurą).
Samoemulgująca baza znajduje zastosowanie w kremach pielęgnacyjnych oraz zawierajacych filtry lub pigmenty (kremy przeciwsłoneczne, kremy BB).
Receptura ramowa - jedna zlewka
W jednej zlewce umieszczamy:
- Wodę destylowaną (demineralizowaną) 50% o temperaturze 75ºC oraz 5-10% bazy samoemulgującej
- Mieszamy powoli, tak by nie wprowadzić powietrza do mieszaniny, tak długo aż uzyskamy białą, gęstniejącą, jednorodną emulsję
- Dodajemy od 5 do 30% olei
- Mieszamy powoli, tak długo aż uzyskamy jednorodną emulsję
- Powoli dodajemy pozostałe składniki wraz z pozostałą częścią wody
- Mieszamy, gdy emulsja osiągnie temperaturę 30-40ºC dodajemy składniki wrażliwe na temepraturę
- Gotowe
Przykładowe receptury
Przechowywanie
Surowiec należy przechowywać w suchym miejscu, chroniąc przed wpływem bezpośredniego światła słonecznego.
pecia
Ciekawy owocowy zapach. Konsystencja kremu nawilżającego wyszła mi zbliżona do budyniu.
chiyome
robiłam swój pierwszy krem i wyszedł pierwszorzędnie. konsystencja wyszła jak balsamu do ciała :)
Marti
Mój ulubiony. Kremy na tej bazie emulgującej bardzo łatwo się robi, w jednej zlewce. Konsystencja wychodzi bardzo fajna. Robiłam kilka razy, za każdym razem z innymi składnikami a ostatnio z filtrem UV i za każdym razem bez problemu. Krem w 15 min.
Kot
Jest to mój pierwszy emulgator jednakże uważam że jest świetny! Krem miał świetną konsystencję. Zapach charakterystyczny, delikatny. Nie wpływa na zapach kremu. Żałuję że za pierwszym razem zamówiłam tylko 5 g- porcja na jeden krem. Polecam!
Aneta i Jacek Rac
Znakomita baza 5g starcza spokojnie na dwa kremy świetna konsystencja kremu i prosty wyrób....
Jana
Baza ta świetnie sprawdziła mi się przy kremie typu O/W. Mam pytanie - czy w kremach W/O też można ją zastosować? a jeśli tak - ile procentowo ?
Joanna
Baza wystarcza na 2 kremy 50 ml, jeśli zachowamy odpowiednie proporcje składników. Bardzo szybko uzyskałam przy pomocy mieszadełka gładką i lekką konsystencję, kremik dobrze się wchłania.
Paulina Ziemiańska
Bardzo dobra baza, nie pozostawia filmu na skórze. Dobrze się wchłania, budyniowa konsystencja. Polecam.
Weronika Piontek
Witam, czy któraś z Pań mogłaby podać proporcje dla kremu na tej bazie, gdzie 5g starcza na 2 kremy? Kupiłam bazę i nie chcę jej zmarnować, pozdrawiam :)
Paulina Ziemiańska
Baza 10%, woda 50%, oleje 20%, kwas hialuronowy (lub inny humektant)10%, 10% różne substancje aktywne.
Ola Mańka
A mi się rozwarstwił :( Już 3 razy musiałam podgrzewać krem i mieszać na nowo. Ale bazy kupiłam 10g i mam nadzieję, że przy następnej próbie będzie lepiej. Ale nie wiem gdzie popełniłam błąd, robiłam wg. instrukcji.
Katarzyna
Konsystencja kremu przy zachowanych proporcjach i zastosowaniu w formulacji 5% bazy jest bardzo rzadka, natomiast przy zastosowaniu 10% konsystencja jest idealna. W przykladowych recepturach wszedzie jest 10% i to tez o czyms swiadczy. Czy osobom stosujacym 5% bazy w formulacjach wychodzi rzadki krem? Ogolnie to bardzo polecam baze, ale trzeba brac pod uwage mozliwosc uzycia wiecej bazy w formulacji niz minimalne 5%.
Weronika Piontek
Kasiu: ja również spróbowałam bazy w ilości 5% i też wyszło mi rzadkie mleczko, natomiast w 10% krem wyszedł super. Ogółem baza jest bardzo fajna, choć kremik wyszedł mi trochę kleisty, ale bardziej prawdopodobne, że dodałam za dużo kwasu hialuronowego.
Malka
strasznie ciężko się rozpuszcza, czy ja coś robię nie tak?? Około 1,5 mieszałam, i tak były grudki....Ktoś podpowie?
Druidka
Bardzo fajna baza, w ciepłej fazie wodnej rozpuszcza się wyśmienicie. Krem wychodzi na niej delikatny, nie rozwarstwia się (daję 10% bazy). Jak na razie to jedna z moich ulubionych baz, dobrze że kupiłam sobie 30g :D
Joanna Porada
Robiłam dwa takie same kremy nawilżające na tej bazie, jeden za pierwszym razem się rozwarstwiał i możliwe, że albo nie było dostatecznie wysokiej temperatury, albo dlatego, że mieszałam tym mieszadełkiem do mleczka do kawy, bo wszystko się spieniło i "spulchniało". Na domiar złego dodałam kwasu jabłkowego i ostatecznie po wystygnięciu krem się zważył i rozwarstwiał. Przy drugim podejściu dłuzej podgrzewałam naczynie, delikatnie mieszałam wodę i sok aloesowy z bazą i nie dodałam od razu kwasu. Drugi kremik wyszedł idealny, gładka i przyjemna konsystencja. Po włożeniu do lodówki mocno stężał, ale mi to nie przeszkadza ;) Ogólnie jak na pierwszy raz - jestem zadowolona.
Marzena
Baza fajna, wszystko mi się udało chyba dzięki wcześniejszym komentarzom. Zrobiłam 2 kremy o różnych zapachach dodając już w pojemniku olejki różany i bergamotkowy. Używałam miksera.
Tamara
Kremy na tej bazie to moje ulubione, bo szybko się wchłaniają i nie lepią tak jak po innych bazach. Są też lekkie i nie zapychają skóry. Niestety bazę jest bardzo ciężko rozpuścić. Musi być wysoka temperatura wody i trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości, a i tak czasem zostają grudki. Moim zdaniem stężenie musi być co najmniej 10%, bo inaczej krem ma postać płynną. Ogółem polecam, ale jest sporo zabawy z tą bazą i trzeba nabrać wprawy, żeby kremy były udane.
Karolina
Jak to rozpuścić? Dodałam do gorącej wody i mieszam a nie chce się rozpuścić do końca... próbowałam zrobić krem z 10% bazy.
agnieszka glowacka glowacka
bardzo dobra baza. Można robić na niej kremy bez olejów, beztłuszczowe wodne kremy-żele.
Ida
Bardzo prosta w użyciu. Pierwszy raz robiłam krem i wszystko wyszło. Zaczęłam od rozpuszczenia 1g kofeiny w 22g wody (cała ilość wody w recepturze, robiłam krem 60g), podgrzewałam na oko do 75°C (nie miałam jak sprawdzić), baza łatwo się rozpuściła w wodzie, chociaż miałam mały problem z wydostaniem jej z opakowania. Mieszkałam wolno bagietką dopóki nie pojawiło się zmętnienie w całym roztworze, jednak wciąż nie wyglądała na dobrze wymieszaną. Wyjęłam zlewkę z kąpieli wodnej i dodałam olej (20%), połączył się, jednak wciąż emulsja wyglądała jakby miała dwie fazy, a mieszanie bagietką nie pomagało. W końcu wzięłam spieniacz do kawy bez sprężynki i wszystko się ładnie połączyło. Pozostałe składniki dodałam bez problemu. Krem ma konsystencję ptasiego mleczka po ostygnięciu, nie trzeba dodawać żadnych zagęszczaczy. Ja użyłam ok. 8% bazy i krem wyszedł idealnie gęsty. Zapachu prawie nie czuć. Bardzo fajny produkt, bardzo polecam zwłaszcza początkującym