HPR to zaawansowany retinoid nowej generacji, który wykazuje silną aktywność w głębszych warstwach skóry bez przekształcenia się w kwas retinowy. Może wiązać się bezpośrednio z receptorami komórek skóry, dzięki czemu działa szybko i intensywnie bez wywoływania silnych podrażnień.
Jak stosować?
Pomimo, że nie wykazuje silnego działania drażniącego warto zastosować kilka zasad.
- Preparat z retinolem nakładaj na oczyszczoną i osuszoną skórę podczas wieczornej pielęgnacji,
- Jako, że działa już od 0,1%, ale można stosować go do aż 3% znając swoją skórę zacznij od niższych stężeń, np. przy wrażliwej, cienkiej skórze od 0,3, przy grubszej od 0,5%, jeśli tolerancja będzie wysoka przejdź do wyższych stężeń,
- zadbaj, aby w preparatach z HPR znajdowały się także składniki nawilżające (gliceryna, kwas poliglutaminowy, kwas hialuronowy, wyciągi, ekstrakty, komórki macierzyste z wąkroty i z jeżówki, trehaloza itd.),
- zadbaj o ochronę przeciwsłoneczną,
Jak najłatwiej przygotować serum oraz krem z HPR?
Serum najprościej przygotujesz dodając HPR do oleju/ów, maceratu/ów i ustabilizujesz dodająć Polysorbate-20.
Na standardową buteleczkę z pipetą 30g biorąc pod uwagę stężenie 3% (jak nie jesteś przyzwyczajona/y do retinoidów zacznij od niższych stężeń ) HPR:
27,60g olejów/maceratów
1,5g Polysorbate-20
0,90g HPR
Przy zwiększaniu stężenia HPR np.gdy chcesz wprowadzić 0,6% podwajasz ilość HPR, a zmniejszasz o tę samą wartość ilość olejów/maceratów.
Krem najprościej przygotujesz na kremobazie kosmetycznej (krem o bogatej konsystencji)
Na standardowy słoiczek 50g potrzebujesz:
30g kremobazy kosmetycznej
10g wybranego hydrolatu
8,50g wybrabego oleju
1,50g HPR
Przy zwiększaniu stężenia HPR np.gdy chcesz wprowadzić 0,6% podwajasz ilość HPR, a zmniejszasz o tę samą wartość ilość olejów/maceratów.
Baza kremowa 1-1-3 (krem o lekkiej konsystencji)
Na standardowy słoiczek 50g potrzebujesz:
28,50g wybranego hydrolatu
10g bazy 1-1-3
10g wybranego oleju lub maceratu
1,50g HPR
W trakcie stosowania HPR zalecamy stosować również:
- olejek hydrofiowy do oczyszczania skory, który nie narusza warstwy hydrolipifdowej skóry, jest bardzo delikatny,
- do tonizowania delikatne hydrolaty: aloesowy, z chabra bławatka, jaśminowy, ze świetlika, z białej róży,
- koncentrat ultranawilżający lub ampułkę B , np. po zastosowaniu preparatu z retinolem albo w dni “bez retinolu” na wieczór,
- serum z witaminą C 10% lub serum energizująco-rozświetlające z dwoma formami witaminy C - na dzień, przed nałożeniem kremu z filtrem,
- krem odżywczo-rewitalizujący lub lekki krem nawilżający.
Przechowywanie: Przechowywanie: poniżej 20 st.C.,najlepiej w lodówce.
Urszula
Czy ta forma również będzie powodowała przesusz i łuszczenie jak standardowe retinoidy? Po standardowych przez trzy tygodnie miałam bardzo wysuszona twarz, wyglądałam przez wstępny okres 10 lat starzej, oczywiście skóra się unormalizowala, ale wstyd do pracy pójść z taką twarzą, więc trzeba czekać na okres urlopu, żeby je zastosować. Rozumiem, że ta forma retinoidow podobnie działa na początku bardzo dużym wysuszeniem cery i wstępnym pogorszeniem stanu zanim dojdzie do odbudowy? Dzień dobry , ta forma właśnie nie powinna powodować takich skutków ubocznych , przeważnie jest świetnie tolerowana. Proszę zacząć od niższych stężeń . Pozdrawiam serdecznie.
Natalia
Dzień dobry, przy serum o masie 30g i stężeniu 0,3% nie powinno być 0,09g HPR, a nie 0,9g? Dzień dobry , Tak , dziękujemy . Chodziło o 3% stężenie . Już poprawiam . Pozdrawiam serdecznie.