Kochani,
Jak obiecałem powracam do Was z tematem peelingów.
W niniejszym artykule zawieram informację, z jakich składników możecie wykonać peeling samemu, który będzie dopasowany do Waszego rodzaju cery, jak i ewentualnych problemów z cerą.
Rodzajów peelingów jest mnóstwo, ja skupię się na tych najpopularniejszych.
Peeling mechaniczny, czyli usuwanie naskórka za pomocą różnych produktów ścierających.
Taki peeling może być drobnoziarnisty i gruboziarnisty.
Drobnoziarnisty jest odpowiedni dla skór normalnych, mieszanych, tłustych (bez aktywnych wykwitów trądzikowych). Gruboziarnisty polecany jest dla skór grubych, szczególnie męskich (gdy cera nie jest wrażliwa!).
Aby wykonać taki peeling warto sięgnąć po takie surowce jak:
- KORUND
- PEELING ZE SKŁAY WULKANICZNEJ
- ŁUPINY ORZECHA WŁOSKIEGO
- NASIONA ARONI, BZU I INNE
- SÓL HIMALAJSKA (W PEELINGACH DO CIAŁA)
Peeling enzymatyczny, czyli delikatne złuszczanie martwych komórek naskórka za pomocą enzymów. Polecany dla skór wrażliwych, naczyniowych, źle tolerujących inne rodzaje peelingów, a także skór trądzikowych ze zmianami zapalnymi, typu krosty.
Surowce do takiego peelingu to:
- PAPAINA
- BROMELAINA
(mogą one powodowac podrażnienia i uczulenia, szczególnie po przedawkowaniu)
Peeling chemiczny, czyli bazujący na mieszaninie związków chemicznych, najczęściej kwasów. Jest stosowany przez profesjonalistów, ale coraz częściej wykonywany w warunkach domowych. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może spowodować poważne powikłania i uszkodzenie skóry, czy też ciała. W warunkach domowych polecam przede wszystkim toniki z niewielkim stężeniem kwasów. Natomiast jeśli zamierzasz sięgać po peelingi chemiczne w warunkach domowych polecam przede wszystkim dokładnie zapoznać się z informacjami podanymi TUTAJ i TUTAJ i/lub skorzystać z wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.
Pozdrawiam,
Grzegorz Łabanowicz