Serum nawilżająco - wygładzające.

Serum zawiera m.in kompleks kwasu hialuronowego mało i wielkocząsteczkowego, podstawowe nawilżacze, wyciąg roślinny z lucerny, który wzmaga syntezę kolagenu I oraz hamuje syntezę metaloproteinaz odpowiedzialnych za degradację tego białka oraz  niacynamid - silny wymiatacz wolnych rodników.

 

Łyżeczka -  duża płaska  miarka - 5 ml,

Do odmierzania większych ilości płynów polecamy cylindry miarowe a do mniejszych ilości pipetki

 

Serum nawilżająco - wygładzające

Składniki dla porcji 25g
5 ml
1/2 łyżeczki
1 ml

0.75 ml 

1/4 łyżeczki

0.6  ml

0.5% alantoina

szczypta

61.5% woda

15.4 ml

  

Mocznik, niacynamid i alantoinę rozpuścić w odmierzonej ilości wody. Jeżeli alantoina będzie miała trudności z rozpuszczeniem się można mieszaninę wstawić do łażni wodnej i lekko podgrzać. Następnie dodać pozostałe składniki, wymieszać. Otrzymane serum ma pH~6,5 proponujemy obniżyć je do pH~5,5 za pomocą kwasu mlekowego (jedna kropla wystarczy). Po wymieszaniu wszystkich składników przenieść do butelki (za pomocą np. strzykawki).  Trwałość 2 tygodnie w lodówce.  

 

JAK REGULOWAĆ pH 

 

Jak stosować serum bezolejowe?
Przy cerze tłustej aplikować bezpośrednio na skórę pod oczami, szyję i twarz delikatnie wklepując aż do całkowitego wchłonięcia. Można też odrobinę serum umieścić w zagłębieniu dłoni, dodać kilka kropli wybranego oleju i wymieszać palcem. Powstałą emulsję od razu nakładać na twarz. Można też zrobić serum dwufazowe - w tym celu do butelki z gotowym serum dolewamy 10-15 ml oleju lub maceratu (badź mieszaninę olei). Przed każdorazową aplikacją należy mieszaninę intensywnie wstrząsnąć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium