Kuracja dla suchych, czerwonych dłoni.

Kuracja dla rąk suchych, spękanych i zaczerwienionych na skutek odmrożenia. Składa się z żelu do rąk do codziennego stosowania,  maści ochronnej przed ujemnymi temperaturami oraz maseczki na dłonie.

 

Łyżeczka -  duża płaska  miarka - 5 ml,

Do odmierzania większych ilości płynów polecamy cylindry miarowe a do mniejszych ilości pipetki.


 

Żel na suche, czerwone dłonie
Składnik dla porcjo 50g
 
 2.75 łyżeczki
 łyżeczka
 0.8 ml
 1/2 łyżeczki
szczypta
0,2% guma ksantanowa  szczypta
72,8% woda  36.4 ml
  

 

Mocznik, niacynamid, glicerynę, alantoinę rozpuścić w odmierzonej ilości wody. Otrzymany roztwór ma pH ~7, proponujemy obniżyć go za pomocą koncentratu z aloesu (dodatek 5% daje nam pH~5,5). Po dodaniu wszystkich składników i dokładnym ich rozpuszczeniu dodajemy gumę ksantanową. Gumę ksantanową najlepiej jest dodawać małymi porcjami podczas miesznia spieniaczem do kawy. Powstaje przejrzysty żel z dużą ilością bąbelków powietrza, które same po ok. pół godzinie "uciekną" pozostawiając żel klarownym.

 

 Tutaj sprawdź jak ustalić pH

 

Żel stosujemy kilka razy dziennie wcierając kilka kropli w umyte dłonie. Długotrwałe stosowanie pozwala uzyskać dobrze nawilżone dłonie nie czerwieniejące pod wpływem niskich lecz nie ujemnych temperatur. Szczególnie polecamy zastosowanie tego żelu z kilkoma kroplami wybranego oleju roślinnego.


Maść ochronna przed wpływem pogody

 

Składniki dla porcji 45g
3 łyżeczki
3 łyżeczki
40% wybrany olej* 
4 łyżeczki
* np. olej awokado, jojoba, ze słodkich migadłów 

 

Wszystkie składniki stopić w łażni wodnej, wymieszać  przelać do pojemniczka i poczekać aż ostygnie. Maść stosujemy smarując dłonie przed wyjściem na zimną i wilgotną pogodę.

Maseczka na dłonie

 

Składniki pojedynczej porcji
1 czubata łyżeczka lanoliny
 
1/4 żółtka z jaja kurzego
 
1 płaska łyżeczka oleju awokado, jojoba, ze słodkich migdałów lub inny
 
  

 

Wszystkie składniki mieszamy razem. Maseczkę tą należy  użyć od razu po przygotowaniu. Powstałą pastę nakładamy na dłonie i nakładamy bawełniane rękawiczki. Trzymamy na dłoniach jak długo się da, najlepiej przez całą noc. Zabieg ten powtarzamy kilka razy w tygodniu. Maseczka przeznaczona jest dla suchych, spękanych zaczerwienionych dłoni.

 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium