Masła są to oleje roślinne, które w temperaturze pokojowej są stałe. Oferowane przez nas masła podzieliliśmy na trzy grupy:
masła naturalne - oleje otrzymane w wyniku tłoczenia na zimno, bez dodatkowych etapów oczyszczania poza filtracją przez filtry papierowe pod niskim ciśnieniem. Rośliny najczęściej pochodzą z plantacji gdzie nie stosuje się herbicydów ale ze względu na używanie nawozów mineralnych nie są one kwalifikowane jako  organiczne, w innych przypadkach są to oleje z roślin zebranych w naturalnych siedliskach.
masła rafinowane - oleje także otrzymane w wyniku tłoczenia na zimno lecz dodatkowo zostały one później dokładnie oczyszczone - np. poprzez filtrację na ziemii okrzemkowej czy destylację pod zmniejszonym ciśnieniem. Oleje te są mniej wrażliwe na podgrzewanie, mają też dłuższą trwałość w porównaniu z produktem naturalnym. Dodatkową cechą jest pozbycie się charakterystycznego koloru i zapachu - czasami jest to wada a czasami zaleta :-). Oleje i masła rafinowane polecamy do stosowania w produkcji mydeł - ze względu na odporność na wysoką temperaturę. Masła rafinowane przeznaczone są dla osób ze skłonnością do alergii.
masła organiczne - otrzymane tak jak oleje naturalne lecz producent rośliny oraz firma tłocząca oleje posiadają odpowiedni certyfikat świadczący o tym, że rośliny nie miały styczności z pestycydami, herbicydami, nawozami a oleje nie ulegały żadnym reakcjom chemicznym - produkt taki w pełni zasługuje na miano ekologicznego.

W przypadku mniej trwałych olei i maseł naturalnych polecamy dodać ok. 2% witaminy E, która jest naturalnym konserwantem fazy olejowej. 
Masła są dostępne opakowaniach farmaceutycznych. Dostępne opakowania o pojeności 50, 100 i 250 ml (40, 80 i 200 g)

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium