Peeling kwasowy

Peelingi zwane inaczej eksfoliacją są to zabiegi dzięki którym dochodzi do złuszczania naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju preparatu i intensywności zabiegu, który jest dostosowany do stanu skóry. Peelingi stosowane są w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej, ze zmianami potrądzikowymi jak blizny i przebarwienia, zaburzeniach rogowacenia. Zabiegi te służą także przy odpowiednio dobranym preparacie poprawieniu stanu i wyglądu skóry, do regeneracji, skóry starzejącej się , zwiększeniu elastyczności, jędrności i napięcia ,spłycania drobnych zmarszczek, usuwania efektów fotostarzenia się, do usuwania przebarwień (rozjaśniania), poprawienia stanu skóry suchej.
Peelingi najogólniej dzielimy na: mechaniczne np. mikrodermabrazja; fizyczne - wykonywane laserem oraz chemiczne - z użyciem substancji chemicznych.
Substancjami do peelingów chemicznych są kwasy owocowe jak alfa-, beta-, polihydroksykwasy (takie jak kwas glikolowy, kwas mlekowy ,salicylowy, laktobionowy), kwas trójchloroctowy czy fenol. 

Zanim zastosuje się peeling kwasami AHA należy dwa tygodnie wcześniej przygotować skórę do zabiegu:
- w pierwszym tygodniu stosować raz dziennie tonik lub kremy z niską zawartością kwasów (5-8%)
- w drugim tygodniu stosuje się krem z kwasami dwa razy dziennie
Bezpośrednio przed zabiegiem eksfoliacji skórę twarzy należy dokładnie oczyścić. Tłuszcz i sebum przeszkadzają kwasom wniknąć w głębsze warstwy skóry.
Serum z dużym stężeniem rozprowadza się na twarzy, szyi i dekolcie i pozostawia na 1-2 minuty, po czym zmywa się je wodą. Następnie trzeba przemyć skórę alkalicznym neutralizatorem. Neutralizator zmywa się wodą, osusza skórę i smaruje odpowiednim dla cery kremem natłuszczająco - nawilżającym, który złagodzi podrażnienie. Takie zabiegi przeprowadza się 6-10 razy w około tygodniowych odstępach, wydłużając za każdym razem czas zabiegu o minutę. 
Serię peelingów kwasami AHA nie należy robić częściej niż raz w roku a najlepiej raz na dwa lata. W trakcie kuracji należy unikać działania promieni UV i stosować wysokie filtry UV. Przez cały okres miedzy peelingami należy stosować preparaty z małym stężeniem kwasów AHA.

Najbezpieczniej jest wykonać zabieg eksfoliacji kwasami AHA w gabinecie kosmetycznym.

Skutki uboczne kuracji kwasami AHA
Kuracja kwasami jest bezpieczna o ile przeprowadza się ją z rozwagą, przyzwyczajając powoli skórę do kwasów i stopniowo zwiększając koncentrację i czas działania.
Możliwe skutki uboczne to głównie zaczerwienienia, podrażnienia i pieczenie skóry bezpośrednio po zabiegu. Zdarza się również, że powstają rany i podrażnione. Przeważnie znaczy to, że koncentracja była zbyt duża lub czas działania był zbyt długi.

Przeciwwskazania:
- ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato),
- alergie skórne,
- aktywna opryszczka,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
- ciąża, karmienie piersią,
- liczne znamiona melanocytowe (tzw. pieprzyki),
- liczne teleangiektazje "pajączki naczyniowe".
- stan po krioterapii (do 6 miesięcy)- zastosowaniu na powierzchnię ciała temperatury poniżej 100ºC
- choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce),
- skóra podrażniona, uszkodzona,
- ciężkie postacie trądziku (liczne krosty, torbiele ropne) -wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,

Przed zastosowaniem kuracji z wysokim stężeniem kwasów AHA należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium